Koczy Zamek w Beskidzie Śląskim

49°32'54" N
18°58'33" W
Śląskie
2015-06-15 10:20:15
826m npm
Normalna
Koczy Zamek w Beskidzie Śląskim, Anna Piernikarczyk
Koniaków, Anna Piernikarczyk
Widok z Koczego Zamku, Anna Piernikarczyk
Zdjęcia (3)

Koczy Zamek (846 m n.p.m.) w Koniakowie, zwany też Kocim Zamkiem, choć nie wyróżnia się zbytnio w krajobrazie, to jest świetnym punktem widokowym na najbliższą okolicę i dalsze szczyty Beskidów.Pokonanie Koczego Zamku, podobnie jak Ochodzitej, nie stanowi żadnego problemu, bo tuż pod szczytem prowadzi droga nr 943 Milówka-Wisła. Biegnie tędy również niebieski szlak ze Zwardonia na Baranią Górę.

Na zachodnim zboczu Koczego Zamku funkcjonował kiedyś kamieniołom piaskowca, więc góra w tym miejscu kończy się pionową ścianą, spadającą conajmniej kilkanaście metrów w dół, trzeba więc tutaj uważać na dzieci, bo z parkingu szczyt wydaje się być łatwy i bezpieczny.

Na wierzchołku Koczego Zamku ustawiono głaz i charakterystyczny metalowy krzyż w hołdzie poległym żołnierzom i harcerzom w walkach o wolność Ojczyzny w latach 1939-1956.To właśnie Koczy Zamek i Ochodzitą upodobały sobie koniakowskie koronczarki, sprzedające tutaj swe wyroby. Przy okazji można zobaczyć, jak powstają te małe arcydzieła, bowiem staruszki siedzą i heklują już od rana.

Koczy Zamek
ul. Koczy Zamek, niebiski szlak, zielony szlak rowerowy, Koniaków

Widok z ulicy

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2017
Znajdziesz nas na: