Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Koczy Zamek w Beskidzie Śląskim

Koczy Zamek w Beskidzie Śląskim

Koczy Zamek
ul. Koczy Zamek, Koniaków
niebieski szlak, zielony szlak rowerowy

49°32'54" N, 18°58'33" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Koczy Zamek (846 m n.p.m.) w Koniakowie, zwany też Kocim Zamkiem, choć nie wyróżnia się zbytnio w krajobrazie, to jest świetnym punktem widokowym na najbliższą okolicę i dalsze szczyty Beskidów. Pokonanie Koczego Zamku, podobnie jak Ochodzitej, nie stanowi żadnego problemu, bo tuż pod szczytem prowadzi droga nr 943 Milówka-Wisła. Biegnie tędy również niebieski szlak ze Zwardonia na Baranią Górę.Na zachodnim zboczu Koczego Zamku funkcjonował kiedyś kamieniołom piaskowca, więc góra w tym miejscu kończy się pionową ścianą, spadającą co najmniej kilkanaście metrów w dół, trzeba więc tutaj uważać na dzieci, bo z parkingu szczyt wydaje się być łatwy i bezpieczny. Na wierzchołku Koczego Zamku ustawiono głaz i charakterystyczny metalowy krzyż w hołdzie poległym żołnierzom i harcerzom w walkach o wolność Ojczyzny w latach 1939-1956. 

Koniaków
Koniaków


To właśnie Koczy Zamek i Ochodzitą upodobały sobie koniakowskie koronczarki, sprzedające tutaj swe wyroby. Przy okazji można zobaczyć, jak powstają te małe arcydzieła, bowiem staruszki siedzą i heklują już od rana.

Widok z Koczego Zamku

Koniaków noclegi

Koniaków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134499 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020