49°32'47" N
18°57'31" W
Śląskie
2015-08-27 10:08:07
880m npm
Normalna
Ochodzita w Beskidzie Śląskim, Anna Piernikarczyk
Wyciąg narciarski Ski Ochodzita w Koniakowie, Anna Piernikarczyk
Koniaków, Anna Piernikarczyk
Ski Ochodzita, Anna Piernikarczyk
Koniaków, Anna Piernikarczyk
Beskid Śląski z Ochodzity, Anna Piernikarczyk
Widok z Koniakowa na Ochodzitą, Anna Piernikarczyk
Zdjęcia (7)

Ochodzita (895 m n.p.m.) to szczyt w Beskidzie Śląskim i zarazem wspaniały punkt widokowy na beskidzkie szczyty oraz na Koniaków, który ulokował się na jej zboczach. Warto się na nią wspiąć, bowiem niemal pod sam szczyt Ochodzity prowadzi droga asfaltowa, więc jej zdobycie nie wymaga wielkiego wysiłku. Z Ochodzity w kierunku Koniakowa prowadzą wyciągi ośrodka SkiOchodzita. To bardzo malownicze miejsce, przy dobrej pogodzie widać stąd nawet Tatry!Karczma Ochodzita

Pod szczytem stanęła przepiękna góralska Karczma Ochodzita, w której można poczuć się jak na dachu świata. Choć to zaledwie niespełna 900 m n.p.m., ale widoki stąd na szczyty Beskidu Śląskiego są naprawdę przednie.

Jedzenie w karczmie wyborne, natomiast kelnerzy przystojni i przyodziani w tradycyjne, góralskie stroje. Do tego przygrywa góralska muzyka, naprawdę rejony te przesycone są beskidzką kulturą. Przy ścieżce prowadzącej stąd na Ochodzitą często siedzą kobiety heklujące swe dzieła czyli tworzące słynne koronki koniakowskie.

Ochodzita
Koniaków PietraszynaWidok z ulicy

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

2008-11-26 08:59:16
Super miejsce, wielokrotnie odwiedzane przeze mnie, widoki na prawdę zapierają dech, stąd blisko jest do Istebnej dalej na Wisłę a w drugą Stronę Kamesznica,Milówka, Zwardoń.
Newsletter
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2017
Znajdziesz nas na: