Karczma Drewutnia w Wiśle

Aktualizacja: 2024-01-05
Wisła Karczma Drewutnia
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Na uboczu, w uroczym zakątku Wisły, w sąsiedztwie wodospadu na Wisełce, istniał niedawno Skansen wsi wiślańskiej. Wśród pięknej zieleni i w otoczeniu czystych wód stały drewniane chaty misternie rozbierane gdzieś w górach i tutaj ponownie składane.

Dziś skansen w Wiśle Czarnem nie istnieje, ale zachowała się karczma Drewutnia. Ponoć najstarsza karczma w Wiśle, z 1833 roku. Honorowe miejsce w niej zajmuje portret cesarza Franciszka Józefa. Wybornie smakuje tu pieczony z masłem pstrąg. W pobliżu znajduje się historyczna hodowla pstrąga potokowego, która dostarczała pstrągi do zameczku Habsburgów, a nawet na dwór cesarski w Wiedniu.

Dziś w Drewutni odbywają się ciekawe imprezy folklorystyczne i góralskie oraz kuligi. Fziała tu również gospodarstwo agroturystyczne. Niedaleko stąd rozlewa się Jezioro Czerniańskie. To niezwykle malowniczy zakątek Wisły.

Informacje praktyczne

Karczma Drewutnia
ul. Czarne 3a, Wisła Czarne, Wisła
te. 660-170-257

Noclegi w Wiśle

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

Stara Drewutnia
(4.4 głosów: 16)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 16)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika MalwinaM
MalwinaM
Cudowne miejsce, właściciel bardzo gościnny. Muzyka na żywo, pyszne jedzenie... Polecam jak najbardziej.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024