Kamieniołom Sodowa Góra w Jaworznie

Kamieniołom Sodowa Góra w Jaworznie

Nieczynny już kamieniołom Sadowa Góra, zwany też Sodowa Góra znajduje się niedaleko Jaworzna, w dzielnicy Warpie. Jest to dawny kamieniołom Zakładów Dolomitowych Szczakowa. Wydobycie tegoż kruszcu zakończyło się tu w 1998 roku i powstało wówczas jedno z ciekawszych atrakcji przyrodniczych Jaworzna i całego Zagłębia.Ciekawostki geologiczne

W tym pięknym miejscu możemy zobaczyć ciekawostki geologiczne np. różne warstwy ziemi na otaczających nas ścianach sięgających 25 metrów. Geolodzy w wyrobiskach kamieniołomu Sadowa Góra odkryli ciekawe skamieliny sprzed wielu milionów lat.

Kamieniołom Sodowa Góra w Jaworznie
Kamieniołom Sodowa Góra w Jaworznie

Geopark

W tym cichym, malowniczym zakątku od jakiegoś czasu trwają prace budowlane, powstaje tu Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOSFERA czyli geologiczny park rozrywki. W tym parku zarówno dzieci jak i dorośli będą mogli zobaczyć prawdziwe odciski dinozaurów oraz figurki dinozaurów. Będzie można również pospacerować powstałymi alejkami wśród warstw, tworzących tu niegdyś dno ogromnego morza, a na koniec odpocząć przy ognisku.

Kamieniołom Sadowa Góra
ul. Jaworznicka, ul. Św. Wojciecha, Jaworzno

Kamieniołom Sodowa Góra w Jaworznie
Kamieniołom Sodowa Góra w Jaworznie
Kamieniołom Sodowa Góra w Jaworznie


Kamieniołom Sadowa Góra w Jaworznie Kamieniołom Sadowa Góra w Jaworznie Kamieniołom Sadowa Góra w Jaworznie

Jaworzno noclegi

Jaworzno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70513 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1147199 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021