Klimkówka, Monika Oko

Jezioro Klimkówka

(4.2 głosów: 21)

Jezioro Klimkówka rozlewa się w miejscowości o tej samej nazwie, nieco na południe od miejscowości Łosie koło Gorlic w Małopolsce. To zbiornik zaporowy utworzony w 1994 roku na rzece Ropie.Woda zretencjonowana w zbiorniku jest wykorzystywana do celów energetycznych. Ale pełni też funkcje przyrodnicze, krajobrazowe oraz turystyczno-rekreacyjne, bowiem jezioro osadzone wśród wzgórz Beskidu Gorlickiego, pięknie współgra z otoczeniem. Klimkówka jest też źródłem wody pitnej i przemysłowej dla Gorlic oraz Jasła.

Klimkówka - Piwcok, Paweł Widelski
Klimkówka - Piwcok, Paweł Widelski

Zapora

Na Klimkówce powstała zapora - jej wysokość wynosi 37 m, a rozpiętość 210 m. Przy zaporze istnieje mała, szczytowa elektrownia o mocy 1,1 MW. Jezioro Klimkówka ma 6,5 km długości i 300-800 metrów szerokości, a głębokość do 31 m.Filmowa Klimkówka

Ciekawostką jest, że Klimkówka stała się scenerią dla kadrów filmu "Ogniem i mieczem". Kręcono tu ujęcia przedstawiające rzekę Dniepr, zaraz po spiętrzeniu wody na zalewie, kiedy jeszcze brzegi były dziewicze, bez infrastruktury turystycznej.

Łosie noclegi

Łosie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Łosie Małopolska
Jeziora i plaże
Normalna
jeziora zalewy
49°32'58N, 21°5'33E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021