Jezioro Klimkówka rozlewa się w miejscowości o tej samej nazwie, nieco na południe od miejscowości Łosie koło Gorlic w Małopolsce. To zbiornik zaporowy utworzony w 1994 roku na rzece Ropie.Woda zretencjonowana w zbiorniku jest wykorzystywana do celów energetycznych. Ale pełni też funkcje przyrodnicze, krajobrazowe oraz turystyczno-rekreacyjne, bowiem jezioro osadzone wśród wzgórz Beskidu Gorlickiego, pięknie współgra z otoczeniem. Klimkówka jest też źródłem wody pitnej i przemysłowej dla Gorlic oraz Jasła.

Klimkówka - Piwcok
Klimkówka - Piwcok

Zapora

Na Klimkówce powstała zapora - jej wysokość wynosi 37 m, a rozpiętość 210 m. Przy zaporze istnieje mała, szczytowa elektrownia o mocy 1,1 MW. Jezioro Klimkówka ma 6,5 km długości i 300-800 metrów szerokości, a głębokość do 31 m.

Filmowa Klimkówka

Ciekawostką jest, że Klimkówka stała się scenerią dla kadrów filmu "Ogniem i mieczem". Kręcono tu ujęcia przedstawiające rzekę Dniepr, zaraz po spiętrzeniu wody na zalewie, kiedy jeszcze brzegi były dziewicze, bez infrastruktury turystycznej.Łosie noclegi

Łosie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021