Góra Dorotka

Góra Dorotka w Będzinie

(4.2 głosów: 33)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Góra Świętej Doroty

Góra Świętej Doroty (381,3 m n.p.m.) to popularna Dorotka w Będzinie - charakterystyczne wzniesienie na terenie dzielnicy Grodziec, o wysokości 382 m n.p.m. Na terenie całego Wzgórza Dorotki powstał Obszar Chronionego Krajobrazu Wzgórze Doroty, gdzie można zobaczyć takie drzewa jak dęby, buki, klony czy brzozy brodawkowate, robinie akacjowe lub jesiony.

Kościół Św. Doroty i grodzisko

Na niewielkiej polanie na tym wzgórzu stoi kościół Św. Doroty z 1635 roku, a za czasów epoki żelaza w kulturze łużyckiej, około IV- III wieku p.n.e. istniała na wzgórzu osada, a według legend nawet grodzisko, co potwierdzają dokonane na wzgórzu wykopaliska archeologiczne z 1805 roku. Wówczas wykopano tu ceramikę, wyroby z brązu itp. Góra stała się bardzo sławna od 1895 roku za sprawą objawienia się jednemu z mieszkańców Matki Boskiej Piekarskiej. Biegnie tędy Szlak Św. Jakuba.

Widok z Góry Dorotki
Widok z Góry Dorotki


Góra Dorotka
ul. Fryderyka Chopina, Będzin

Będzin noclegi

Będzin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Góra Dorotka w Będzinie, Roman Świątkowski
w oddali widać Górę Dorotkę w Będzinie - Grodziec, Roman Świątkowski
Będzin
Normalna
wzgórza szczyty góry
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022