Figurki Lwa Heweliona w Gdańsku

 Figurka Lwa Heweliona w Gdańsku
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.2

Wrocław ma swoje figurki krasnali, Tarnowskie Góry rzeźby Gwarków, Gdańsk, jak się okazuje, figurki Lwa Heweliona! Lwy Heweliony tworzą nowy, interesujący szlak turystyczny. Jego inicjatorem jest Gdańska Organizacja Turystyczna.

Jak się okazuje lwy w Gdańsku są podobne do postaci disnejowskich, a także nawiązują do lwa z herbu miasta. Taka kolejna trójmiejska ciekawostka. Kto był na molo w Gdańsku Brzeźnie na pewno nie przeoczył tej zabawnej, około 30-centymetrowej postaci.

Pozostałe Heweliony możemy napotkać niedaleko stadionu Energa Gdańsk, w oliwskim ZOO oraz na Długim Targu przy siedzibie Centrum Informacji Turystycznej czy w nowoczesnym wieżowcu Olivia Star.

Lew Hewelion znajdujący się w Brzeźnie stoi tuż na początku molo. Jakby chciał powitać wchodzących na drewniane deski pomostu.

Informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Niektóre Heweliony ukryte są w obiektach, np. w wieżowcu Olivia Star, tam nie są dostępne przez całą dobę i bezpłatnie

Lwy Heweliony
ul. Długi Targ i inne, Gdańsk

Noclegi w Gdańsku

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

(4.2 głosów: 11)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.2 głosów: 11)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika kinga cvc
kinga cvc
Fajna zabawa z szukaniem lwów. My znaleźliśmy tylko pięć. Ale i tak byliśmy z siebie dumni 🙂
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024