ECS na tarasie, toja1358

Europejskie Centrum Solidarności

(4.3 głosów: 38)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

ECS czyli Europejskie Centrum  Solidarności w Gdańsku to nowoczesna instytucja kultury, która utrwala pamięć o największym sukcesie obywatelskim Polski - zwycięstwie Solidarności. Centrum to swoiste Muzeum upamiętniające rewolucję Solidarności i upadek komunizmu w Europie, ale też ośrodek edukacyjny, centrum badawczo-naukowe, archiwum, biblioteka i mediateka. Mieści się przy historycznej Stoczni Gdańskiej.

Wystawa stała Europejskiego Centrum  Solidarności składa się z 6 głównych sal, położonych na 2 piętrach. Na I piętrze - Narodziny Solidarności, Siła Bezsilnych oraz Solidarność i Nadzieja, zaś na II piętrze - Wojna ze Społeczeństwem, Droga do Demokracji i Triumf Wolności. Jest jeszcze Sala im. Jana Pawła II, i choć znajduje się ona na I piętrze, to jest ostatnim etapem zwiedzania wystawy stałej. To miejsce wyciszenia, refleksji i zadumy.

Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, Marcin_Henioo
Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, Marcin_Henioo


Misja ECS

Misją Centrum jest zachowanie idei ruchu Solidarność. Ważne, by demokracja, społeczeństwo otwarte i solidarne oraz kultura dialogu zachowały swoją atrakcyjność i aktualność. Celem jest też zachowanie w pamięci Polaków i Europejczyków doświadczenia Solidarności jako pokojowej europejskiej rewolucji, aby we wspólnocie europejskich demokracji Solidarność była źródłem inspiracji oraz nadziei dla tych, którzy nie żyją w społeczeństwach otwartych i demokratycznych.

Europejskie Centrum  Solidarności ECS
ul. Doki 1, Gdańsk
tel. 506-195-673
www.ecs.gda.pl
Godziny zwiedzania: pn-pt: 10.00-18.00, sb-nd: 10.00-20.00

Wnętrze ECS, Marcin_Henioo
Wnętrze ECS, Marcin_Henioo


Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: 10:00–18:00
  • piątek: 10:00–18:00
  • sobota: 10:00–19:00
  • niedziela: 10:00–19:00

Europejskie Centrum Solidarności na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Trójmiasta wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, Marcin_Henioo
Eksponat muzeum, Marcin_Henioo
Wnętrze jednej z sal, Marcin_Henioo
w ECS, toja1358
w ECS, toja1358
w ECS - Okrągły Stół, toja1358
w ECS, toja1358
w ECS, toja1358
w ECS, toja1358
w ECS, toja1358
w ECS, toja1358
w ECS, toja1358
54°21'40N, 18°38'59E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą

Europejskie Centrum Solidarności na blogu

Gdańsk - najpiękniejsze miasto w Polsce!

Kochani, zabieramy Was dziś na piękny spacer po cudownym Gdańsku. Zobacz naszą relację i film z tej podróży i przekonaj się, jak wiele unikatowych miejsc oferuje to miasto. Staramy się Wam pokazać je również z tej mniej znanej strony, bo sami chętnie ją odkrywaliśmy 🙂 Zapraszamy!

12 sierpień 2021 13:39
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021