Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Europejskie Centrum Solidarności

Europejskie Centrum Solidarności
54°21'40" N, 18°38'59" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: 10:00–18:00
  • piątek: 10:00–18:00
  • sobota: 10:00–19:00
  • niedziela: 10:00–19:00

ECS czyli Europejskie Centrum  Solidarności w Gdańsku to nowoczesna instytucja kultury, która utrwala pamięć o największym sukcesie obywatelskim Polski - zwycięstwie Solidarności. Centrum to swoiste Muzeum upamiętniające rewolucję Solidarności i upadek komunizmu w Europie, ale też ośrodek edukacyjny, centrum badawczo-naukowe, archiwum, biblioteka i mediateka. Mieści się przy historycznej Stoczni Gdańskiej.Wystawa stała Europejskiego Centrum  Solidarności składa się z 6 głównych sal, położonych na 2 piętrach. Na I piętrze - Narodziny Solidarności, Siła Bezsilnych oraz Solidarność i Nadzieja, zaś na II piętrze - Wojna ze Społeczeństwem, Droga do Demokracji i Triumf Wolności. Jest jeszcze Sala im. Jana Pawła II, i choć znajduje się ona na I piętrze, to jest ostatnim etapem zwiedzania wystawy stałej. To miejsce wyciszenia, refleksji i zadumy.

Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku
Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku

Misja ECS

Misją Centrum jest zachowanie idei ruchu Solidarność. Ważne, by demokracja, społeczeństwo otwarte i solidarne oraz kultura dialogu zachowały swoją atrakcyjność i aktualność. Celem jest też zachowanie w pamięci Polaków i Europejczyków doświadczenia Solidarności jako pokojowej europejskiej rewolucji, aby we wspólnocie europejskich demokracji Solidarność była źródłem inspiracji oraz nadziei dla tych, którzy nie żyją w społeczeństwach otwartych i demokratycznych.

Europejskie Centrum  Solidarności ECS
ul. Doki 1, Gdańsk
tel. 506-195-673
www.ecs.gda.pl
Godziny zwiedzania: pn-pt: 10.00-18.00, sb-nd: 10.00-20.00

Wnętrze ECS
Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku
Eksponat muzeum


Wnętrze jednej z sal w ECS w ECS w ECS - Okrągły Stół w ECS w ECS w ECS w ECS w ECS w ECS

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50945 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020