ECS na tarasie, toja1358

Europejskie Centrum Solidarności

(4.3 głosów: 38)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

ECS czyli Europejskie Centrum  Solidarności w Gdańsku to nowoczesna instytucja kultury, która utrwala pamięć o największym sukcesie obywatelskim Polski - zwycięstwie Solidarności. Centrum to swoiste Muzeum upamiętniające rewolucję Solidarności i upadek komunizmu w Europie, ale też ośrodek edukacyjny, centrum badawczo-naukowe, archiwum, biblioteka i mediateka. Mieści się przy historycznej Stoczni Gdańskiej.Wystawa stała Europejskiego Centrum  Solidarności składa się z 6 głównych sal, położonych na 2 piętrach. Na I piętrze - Narodziny Solidarności, Siła Bezsilnych oraz Solidarność i Nadzieja, zaś na II piętrze - Wojna ze Społeczeństwem, Droga do Demokracji i Triumf Wolności. Jest jeszcze Sala im. Jana Pawła II, i choć znajduje się ona na I piętrze, to jest ostatnim etapem zwiedzania wystawy stałej. To miejsce wyciszenia, refleksji i zadumy.

Wnętrze ECS, Marcin_Henioo
Wnętrze ECS, Marcin_Henioo

Misja ECS

Misją Centrum jest zachowanie idei ruchu Solidarność. Ważne, by demokracja, społeczeństwo otwarte i solidarne oraz kultura dialogu zachowały swoją atrakcyjność i aktualność. Celem jest też zachowanie w pamięci Polaków i Europejczyków doświadczenia Solidarności jako pokojowej europejskiej rewolucji, aby we wspólnocie europejskich demokracji Solidarność była źródłem inspiracji oraz nadziei dla tych, którzy nie żyją w społeczeństwach otwartych i demokratycznych.Europejskie Centrum  Solidarności ECS
ul. Doki 1, Gdańsk
tel. 506-195-673
www.ecs.gda.pl
Godziny zwiedzania: pn-pt: 10.00-18.00, sb-nd: 10.00-20.00

Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, Marcin_Henioo
Eksponat muzeum, Marcin_Henioo
Wnętrze jednej z sal, Marcin_Henioo
w ECS, toja1358
w ECS, toja1358
w ECS - Okrągły Stół, toja1358
w ECS, toja1358
w ECS, toja1358
w ECS, toja1358
w ECS, toja1358
w ECS, toja1358
w ECS, toja1358

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: 10:00–18:00
  • piątek: 10:00–18:00
  • sobota: 10:00–19:00
  • niedziela: 10:00–19:00

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°21'40N, 18°38'59E
12 grudzień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację