Dwór Książąt Brzeskich w Strzelinie

Strzelin - dwór książąt brzeskich
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
3.7

Dom Książąt Brzeskich w Strzelinie to piękna, oryginalna budowla stojąca niedaleko Rynku i Wieży Ratuszowej. Dworek powstał w XVII wieku w miejscu istniejącego wcześniej klasztoru klarysek.

Do 1675 roku był kwaterą księcia brzeskiego, później mieścił się w nim m.in. Urząd Podatkowy. W roku 1815, podczas walk z Napoleonem spotkali się tu car Aleksander I i król pruski Fryderyk Wilhelm III. Po wojnie Dom Książąt Brzeskich stał w ruinie, dopiero w latach 90-tych rozpoczęła się jego renowacja. Dziś prezentuje się jako ciekawa budowla, jednak jej stan daleki jest jeszcze od ideału. 

Strzelin
Strzelin


Obok stoi kościół Podwyższenia Krzyża Świętego.

Dom Książąt Brzeskich
ul. Książąt Brzeskich, Strzelin

Strzelin
Strzelin

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(3.7 głosów: 7)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024