Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Dwór Książąt Brzeskich w Strzelinie

Dwór Książąt Brzeskich w Strzelinie

Dom Książąt Brzeskich w Strzelinie to piękna, oryginalna budowla stojąca niedaleko Rynku i Wieży Ratuszowej. Dworek powstał w XVII wieku w miejscu istniejącego wcześniej klasztoru klarysek.Do 1675 roku był kwaterą księcia brzeskiego, później mieścił się w nim m.in. Urząd Podatkowy. W roku 1815, podczas walk z Napoleonem spotkali się tu car Aleksander I i król pruski Fryderyk Wilhelm III. Po wojnie Dom Książąt Brzeskich stał w ruinie, dopiero w latach 90-tych rozpoczęła się jego renowacja. Dziś prezentuje się jako ciekawa budowla, jednak jej stan daleki jest jeszcze od ideału. 

Strzelin
Strzelin


Obok stoi kościół Podwyższenia Krzyża Świętego.

Dom Książąt Brzeskich
ul. Książąt Brzeskich, Strzelin

Strzelin
Strzelin

Strzelin noclegi

Strzelin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125486 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Ławica
Hotel Niemcza Spa
Art Hotel ****

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020