Cieszowa

Cieszowa

(4.9 głosów: 7)

Cieszowa to maleńka miejscowość w województwie śląskim, leżąca nieco na północ od Koszęcina, niedaleko Boronowa, w powiecie lublinieckim.Miejscowość Cieszowa wymieniana jest już w księdze z końca XIII wieku, a więc długie są dzieje tego miejsca. Przez wieki zamieszkiwali tu Żydzi, którzy mieli tu swoją synagogę i kirkut. Cmentarz przetrwał do dziś, synagoga natomiast została zlikwidowana w 1911 roku, a w jej miejscu dziś stoi figura Św. Urbana - patrona Cieszowej, z tablicą symboliującą 700-lecie Cieszowej.

Cieszowa drewniany kościół
Cieszowa drewniany kościół

Zabytki w Cieszowej

- Drewniany kościół Św. Marcina, ul. Kościelna - piękny zabytkowy kościółek z 1751 roku, otoczony niewielkimi sobotami, kościół w Cieszowej leży na Szlaku Architektury Drewnianej- Drewniany spichlerz, ul. Kasztanowa - zabytkowy spichlerz bedący pozostałością dawnych zabudowań folwarcznych w Cieszowej, obecnie galeria rzeźbiarza

Cieszowa drewniany spichlerz
Cieszowa spichlerz
Cieszowa

- Kirkut w Cieszowej - cmentarz żydowski z kilkudziesięcioma macewami z XIX i XX wieku znajduje się poza centrum wioski, macewy porozrzucane są między drzewami, a w 2009 roku kirkut ucierpiał podczas trąby powietrznej 

Cieszowa
Cieszowa
Cieszowa
Cieszowa

Cieszowa noclegi

Cieszowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w cieszowej. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°40'13N, 18°50'28E
30 styczeń 2017
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację