Cerkiew w Trześciance

Cerkiew w Trześciance
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Prawosławna cerkiew Św. Michała Archanioła w Trześciance na Podlasiu to piękna drewniana cerkiew parafialna, wzniesiona w latach 1864-67. Jest to budowla konstrukcji zrębowej, jednonawowa z kruchtą. Ponad wejściami do cerkwi powstały daszki wsparte na słupach. Nad kruchtą natomiast wznosi się wieża z dachami namiotowymi, zwieńczona baniastym hełmem. Nad centralną częścią nawy widoczna jest ośmioboczna wieża z cebulastym hełmem. Cerkiew w Trześciance ogrodzona jest XIX-wiecznym murem z kamienia polnego. Obecnie jest pięknie odmalowana na żywy zielony kolor.

Cerkiew w Trześciance
Cerkiew w Trześciance
Cerkiew w Trześciance
Cerkiew w Trześciance

Cerkiew na szlaku Kraina Otwartych Okiennic

Cerkiew Św. Michała w Trześciance leży na ciekawym, zielonym rowerowym szlaku Kraina Otwartych Okiennic oraz na czerwonym szlaku rowerowym Podlaski Szlak Bociani. Blisko stąd do ślicznej cerkwi w Puchłach, ale w samej Trześciance warto też zobaczyć kolorowe, drewniane domy z charakterystycznymi okiennicami, od których wzięła się nazwa szlaku. Łączy on trzy niezwykłe wsie: Soce, Puchły i właśnie Trześciankę.Cerkiew w Trześciance
Cerkiew w Trześciance

Informacje praktyczne

Cerkiew Św. Michała Archanioła
Trześcianka

Noclegi w Podlasiu

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Cerkiew w Trześciance
Cerkiew w Trześciance
Cerkiew w Trześciance
Cerkiew w Trześciance
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 7)
Twoja ocena
Wasileevska
Cerkiew jest piękna! Warta zwiedzenia!!
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024