Cerkiew w Polanach

Cerkiew Polany
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5

Dawna cerkiew greckokatolicka Św. Michała Archanioła w Polanach leżących na północ od Krynicy Zdroju to obecnie rzymskokatolicki kościół filialny pod tym samym wezwaniem. Piękna drewniana budowla pochodzi z 1820 roku i reprezentuje styl cerkwi zachodniołemkowskich. Zbudowana w konstrukcji zrębowej, ze ścianami pokrytymi gontem.

We wnętrzu cerkwi w Polanach zachowala się polichromia z 1862 roku oraz dobrze utrzymany, XIX-wieczny ikonostas, ponad którym rozciąga się baldachim. W prezbiterium widnieje późnobarokowy ołtarz z obrazem Pieta z XVIII wieku.Cerkiew w Polanach znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce oraz na Sądeckim Szlaku Rowerowym znakowanym na żółto. Niedaleko cerkwi w Polanach warto też odwiedzić przepiękną dawną cerkiew w Bereście, również leżącą na Szlaku Architektury Drewnianej Małopolski. Sądecczyzna to region, który obfituje w cerkwie, choć w większości zostały one przejęte przez katolików.

Dawna cerkiew - kościół Św. Michała Archanioła
Sądecki Szlak Rowerowy, Polany
tel. 18/ 471-17-76

Beskid Sądecki noclegi

Beskid Sądecki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 3)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024