Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Dawna cerkiew greckokatolicka Św. Michała Archanioła w Polanach leżących na północ od Krynicy Zdroju to obecnie rzymskokatolicki kościół filialny pod tym samym wezwaniem. Piękna drewniana budowla pochodzi z 1820 roku i reprezentuje styl cerkwi zachodniołemkowskich. Zbudowana w konstrukcji zrębowej, ze ścianami pokrytymi gontem.We wnętrzu cerkwi w Polanach zachowala się polichromia z 1862 roku oraz dobrze utrzymany, XIX-wieczny ikonostas, ponad którym rozciąga się baldachim. W prezbiterium widnieje późnobarokowy ołtarz z obrazem Pieta z XVIII wieku.Cerkiew w Polanach znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce oraz na Sądeckim Szlaku Rowerowym znakowanym na żółto. Niedaleko cerkwi w Polanach warto też odwiedzić przepiękną dawną cerkiew w Bereście, również leżącą na Szlaku Architektury Drewnianej Małopolski. Sądecczyzna to region, który obfituje w cerkwie, choć w większości zostały one przejęte przez katolików.

Dawna cerkiew - kościół Św. Michała Archanioła
Sądecki Szlak Rowerowy, Polany
tel. 18/ 471-17-76

Beskid Sądecki noclegi

Beskid Sądecki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128304 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020