Cerkiew Polany

Cerkiew w Polanach

(5 głosów: 3)

Dawna cerkiew greckokatolicka Św. Michała Archanioła w Polanach leżących na północ od Krynicy Zdroju to obecnie rzymskokatolicki kościół filialny pod tym samym wezwaniem. Piękna drewniana budowla pochodzi z 1820 roku i reprezentuje styl cerkwi zachodniołemkowskich. Zbudowana w konstrukcji zrębowej, ze ścianami pokrytymi gontem.We wnętrzu cerkwi w Polanach zachowala się polichromia z 1862 roku oraz dobrze utrzymany, XIX-wieczny ikonostas, ponad którym rozciąga się baldachim. W prezbiterium widnieje późnobarokowy ołtarz z obrazem Pieta z XVIII wieku.

Cerkiew w Polanach znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce oraz na Sądeckim Szlaku Rowerowym znakowanym na żółto. Niedaleko cerkwi w Polanach warto też odwiedzić przepiękną dawną cerkiew w Bereście, również leżącą na Szlaku Architektury Drewnianej Małopolski. Sądecczyzna to region, który obfituje w cerkwie, choć w większości zostały one przejęte przez katolików.Dawna cerkiew - kościół Św. Michała Archanioła
Sądecki Szlak Rowerowy, Polany
tel. 18/ 471-17-76

Beskid Sądecki noclegi

Beskid Sądecki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°31'9N, 20°59'21E
08 wrzesień 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację