Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Browar w Żywcu. Muzeum, zwiedzanie i degustacja

Aktualizacja: 2024-06-10
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Browar Żywiecki to niezwykłe miejsce o bogatej historii i fascynującej tradycji, które przyciąga zarówno miłośników piwa, jak i osoby zainteresowane historią i techniką. 

Historia Browaru

Historia Browaru Żywiec to podróż w głąb tradycji piwowarskich, które zakorzenione są w regionie już od czasów średniowiecza. Jednak to dopiero w XIX wieku, z inicjatywy arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga, narodziła się idea stworzenia oficjalnej firmy, która dała początek legendarnemu Browarowi Żywieckiemu.

Rok 1856 to punkt zwrotny, kiedy to rozpoczęła swoją działalność Firma Browar Żywiec. Od tamtej pory, przez lata i wieki, browar ten przekształcił się z lokalnego zakładu produkcyjnego w jedno z najnowocześniejszych przedsiębiorstw piwowarskich na całym globie.

Dzisiaj Browar Żywiec kontynuuje swoją misję, oferując piwa najwyższej jakości, które cieszą się uznaniem zarówno w kraju, jak i za granicą. To nie tylko miejsce produkcji, ale także centrum innowacji, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, tworząc unikalne smaki i doświadczenia dla miłośników piwa na całym świecie.

Muzeum Browaru w Żywcu

Jednym z najciekawszych aspektów tego muzeum jest jego nowoczesna i multimedialna prezentacja. Zwiedzający mają okazję poznać zarówno współczesną działalność Browaru Żywiec, jak i jego długą historię, która sięga czasów średniowiecza. Całość jest przedstawiona w przystępnej i bardzo ciekawej formie, która angażuje zmysły i zapewnia niezapomniane doświadczenie.

Szlak Zabytków Techniki

Muzeum znajduje się na Szlaku Zabytków Techniki, co podkreśla jego znaczenie jako miejsca o wyjątkowej wartości historycznej i technicznej. Stanowi ono jedną z czterech Gwiazd Techniki na tym szlaku, obok takich miejsc jak Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach czy Kopalnia Guido w Zabrzu. To zaszczytne wyróżnienie potwierdza unikalność i wysoką jakość Muzeum Browaru Żywiec, które zasługuje na uwagę każdego podróżnika szukającego niezwykłych doświadczeń i poznawania historii regionu.

To, że Browar Żywiecki jest ważnym elementem Szlaku Zabytków Techniki, podkreśla jego znaczenie jako miejsca o wyjątkowej wartości kulturowej i technicznej. Jest to również zaszczytne wyróżnienie dla tego historycznego obiektu, który odgrywał kluczową rolę w rozwoju regionu i przemysłu piwowarskiego.

Informacje praktyczne

Muzeum Browaru Żywiec
ul. Browarna 88, Żywiec
tel. 33/ 861-24-57
www.muzeumbrowaru.pl

Noclegi w Żywcu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Nie ma jeszcze ocen. Dodaj jako pierwszy!
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

Nie ma jeszcze ocen. Dodaj jako pierwszy!
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024