51°45'39" N
19°24'43" W
Łódzkie
2018-06-25 08:16:44
m npm
Ważna
Zdjęcia (13)

Zoo w Łodzi czyli Miejski Ogród Zoologiczny jest jednym z 15 istniejących w Polsce ogrodów zoologicznych. Łódzkie Zoo może choć nie należy do największych obiektów tego typu, może się pochwalić 379 gatunkami zwierząt i ponad 2300 osobnikami.Zoo w Łodzi znajduje się niemal w centrum miasta, na zachód od ulicy Piotrkowskiej. Zobaczyć tu można niemal wszystkie najciekawsze gatunki zwierząt z całego świata, najciekawsze koty, słonicę Magdę, żyrafy, niedźwiedzie, małe ssaki, ptaki drapieżne, akwarium, motylarnię i inne ciekawe okazy fauny.

Wybiegi

Na pięknych wybiegach podziwiać można tygrysy amurskie, lwy azjatyckie, gepardy czy rysia. Wyjątkową ciekawostką są sępy, w których wolierze powstała ścieżka trapera, udostępniana w weekendy, ale codziennie można zajrzeć tym ptakom oko w oko bez żadnych zabezpieczeń, w specjalnie przygotowanym punkcie widokowym. Obok sępów mieszkają wyjąkowo piękne zebry Chapmana. 

Również świat australijskiej fauny ma świetnie przygotowany wybieg. Pod tym względem zoo w Łodzi jest bardzo atrakcyjne, bowiem turyści mają wiele możliwości obserwowania zwierząt mieszkających w Zoo.Atrakcje dla dzieci

Prócz licznych zwierząt w łódzkim Zoo przygotowano inne atrakcje dla najmłodszych - mini-zoo, w którym można bezpośrednio obcować z małymi zwierzątkami, karmić je i głaskać, parki linowy, plac zabaw, lodziarnię i sklepiki z pamiątkami. Prowadzone są też pokazowe karmienia zwierząt w wyznaczonych dniach i godzinach.

Przy wejściu do Zoo stoi mała rzeźba Maurycego i Hawranka - element Szlaku Bajkowa Łódź.

Miejski Ogród Zoologiczny - Zoo w Łodzi
Zarząd Zieleni Miejskiej
ul. Konstantynowska 8/10, Łódź
tel. 42/ 632-75-09
www.zoo.lodz.pl
Godziny otwarcia: IX, IV 9.00-18.00, V-VII 9.00-19.00, X-III 9.00-15.30, kasy czynne godzinę krócej

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: