Miejski Ogród Zoologiczny
ul. Konstantynowska 8/10, Łódź
tel. 42/ 632-75-09
www.zoo.lodz.pl

51°45'42" N, 19°24'46" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 09:00–19:00
  • wtorek: 09:00–19:00
  • środa: 09:00–19:00
  • czwartek: 09:00–19:00
  • piątek: 09:00–19:00
  • sobota: 09:00–19:00
  • niedziela: 09:00–19:00

Zoo w Łodzi czyli Miejski Ogród Zoologiczny jest jednym z 15 istniejących w Polsce ogrodów zoologicznych. Łódzkie Zoo choć nie należy do największych obiektów tego typu, może się pochwalić blisko 400 gatunkami zwierząt i ponad 2300 osobnikami. Zoo w Łodzi znajduje się niemal w centrum miasta, na zachód od ulicy Piotrkowskiej. Zobaczyć tu można niemal wszystkie najciekawsze gatunki zwierząt z całego świata, dzikie koty, żyrafy, niedźwiedzie, małe ssaki, ptaki drapieżne, akwarium, motylarnię i inne ciekawe okazy fauny.Orientarium

Od kilku lat w łódzkim Zoo buduje się Orientarium - największa inwestycja w ostatnich latach, która zadziwi turystów. To będzie coś wspaniałego, projekt zajmuje połowę całej powierzchni Ogrodu Zoologicznego. Orientarium pozwoli łączyć ekspozycje, dzięki czemu powstaną obszerne wybiegi i woliery, gdzie zwierzęta będą żyły na dużych przestrzeniach w połączeniu z innymi gatunkami, w urozmaiconym środowisku. Mogą więc zachowywać się swobodnie, niemal jak w naturze, a turyści będą mogli podglądać te naturalne zachowania. Orientarium będzie dostępne dla zwiedzających cały rok, a dodatkowo dzięki niemu można sprowadzić nowe gatunki, jak orangutany, langury, tapiry malajskie, pantery mgliste, a nawet rekiny i płaszczki. W Orientarium znajdą miejsce również gatunki już zamieszkujące łódzkie zoo czyli słonie indyjskie, makaki, gibbony czy niedźwiedzie malajskie. Orientarium będzie dostępne dla turystów najprawdopodobniej w pierwszej połowie 2021 roku.

Wizualizacja Orientarium, autor Zoo Łódź
Wizualizacja Orientarium, autor Zoo Łódź

Zwierzęta w Zoo

Na pięknych wybiegach podziwiać można tygrysy amurskie, lwa azjatyckiego, samicę hipopotama karłowatego, rzadkie małpy z czarno-białym futrem - gerezy abisyńskie czy koendu. Ten ostatni to prawdziwy unikat w skali całego kraju, bowiem w Polsce właśnie tylko w łódzkim Ogrodzie Zoologicznym można zobaczyć to zwierzę. To niewielki ssak pochodzący z Ameryki Południowej, który ma chwytny ogon i ciało pokryte licznymi igłami.

Wyjątkową ciekawostką w łódzkim Zoo są sępy, w których wolierze powstała ścieżka trapera, udostępniana w weekendy, ale codziennie można zajrzeć tym ptakom oko w oko bez żadnych zabezpieczeń, w specjalnie przygotowanym do tego punkcie widokowym. Obok sępów mieszkają wyjątkowo piękne zebry Chapmana. 

Wizualizacja Orientarium, autor Zoo Łódź
Wizualizacja Orientarium, autor Zoo Łódź
Wizualizacja Orientarium, autor Zoo Łódź


Również świat australijskiej fauny ma świetnie przygotowany wybieg, zobaczysz tu m.in. kangura rudego. Pod tym względem zoo w Łodzi jest bardzo atrakcyjne, bowiem turyści mają wiele możliwości obserwowania i podglądania zwierząt mieszkających w Zoo.

Atrakcje dla dzieci

Prócz licznych zwierząt w łódzkim Zoo przygotowano inne atrakcje dla najmłodszych - mini-zoo, w którym można bezpośrednio obcować z małymi zwierzątkami, karmić je i głaskać, parki linowy, plac zabaw, lodziarnię i sklepiki z pamiątkami. Prowadzone są też pokazowe karmienia zwierząt w wyznaczonych dniach i godzinach. Przy wejściu do Zoo stoi mała rzeźba Maurycego i Hawranka - element Szlaku Bajkowa Łódź.

Słonica Magda w Łódzkim zoo
Słonica Magda w Łódzkim zoo


panda mała lwica hiena zebra jak malowana Zoo w Łodzi gwanako Sępy w zoo w Łodzi młoda żyrafka Ryś w zoo łódzkim żubr mały ssak

Łódź noclegi

Łódź to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zdobyte wyróżnienia

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-01-29 na
Zoo w Łodzi zrobiło na nas dobre wrażenie, ale już nie mogę się doczekać Orientarium. To będzie rewolucja w porównaniu z tym co jest teraz, lubię, gdy Polska się tak odmienia i wreszcie zadziwia turystów :)
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021