Wizualizacja Orientarium, autor Zoo Łódź

Zoo Łódź

(4 głosów: 60)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Zoo w Łodzi czyli Miejski Ogród Zoologiczny jest jednym z 15 istniejących w Polsce ogrodów zoologicznych. Łódzkie Zoo choć nie należy do największych obiektów tego typu, może się pochwalić blisko 400 gatunkami zwierząt i ponad 2300 osobnikami. Zoo w Łodzi znajduje się niemal w centrum miasta, na zachód od ulicy Piotrkowskiej. Zobaczyć tu można niemal wszystkie najciekawsze gatunki zwierząt z całego świata, dzikie koty, żyrafy, niedźwiedzie, małe ssaki, ptaki drapieżne, akwarium, motylarnię i inne ciekawe okazy fauny. A w 2021 roku dodatkowo to miejsce poziomem dorówna obiektom zachodnim, bo jesienią otwiera się Orientarium - niecodzienne wybiegi służące bioróżnorodności i o ile wrocławskie Afrykarium skupia gatunki z Afryki, to łódzkie Orientarium prezentować będzie gatunki z Azji.Zoo w Łodzi - Tygrys
Zoo w Łodzi - Tygrys
hiena
hiena

Orientarium

Od kilku lat w łódzkim Zoo buduje się Orientarium - największa inwestycja w ostatnich latach, która zadziwi turystów. To będzie coś wspaniałego, projekt zajmuje połowę całej powierzchni Ogrodu Zoologicznego. Orientarium pozwoli łączyć ekspozycje, dzięki czemu powstaną obszerne wybiegi i woliery, gdzie zwierzęta będą żyły na dużych przestrzeniach w połączeniu z innymi gatunkami, w urozmaiconym środowisku. Mogą więc zachowywać się swobodnie, niemal jak w naturze, a turyści będą mogli podglądać te naturalne zachowania. Orientarium będzie dostępne dla zwiedzających cały rok, a dodatkowo dzięki niemu można sprowadzić nowe gatunki, jak orangutany, langury, tapiry malajskie, pantery mgliste, a nawet rekiny i płaszczki. W Orientarium znajdą miejsce również gatunki już zamieszkujące łódzkie zoo czyli słonie indyjskie, makaki, gibbony czy niedźwiedzie malajskie. Orientarium będzie dostępne dla turystów jesienią 2021 roku.

Wizualizacja Orientarium, autor Zoo Łódź
Wizualizacja Orientarium, autor Zoo Łódź
Wizualizacja Orientarium, autor Zoo Łódź
Wizualizacja Orientarium, autor Zoo Łódź
Wizualizacja Orientarium, autor Zoo Łódź
Wizualizacja Orientarium, autor Zoo Łódź

Zwierzęta w Zoo Łódź

Na pięknych wybiegach podziwiać można tygrysy amurskie, lwa azjatyckiego, samicę hipopotama karłowatego, rzadkie małpy z czarno-białym futrem - gerezy abisyńskie czy koendu. Ten ostatni to prawdziwy unikat w skali całego kraju, bowiem w Polsce właśnie tylko w łódzkim Ogrodzie Zoologicznym można zobaczyć to zwierzę. To niewielki ssak pochodzący z Ameryki Południowej, który ma chwytny ogon i ciało pokryte licznymi igłami.lwica
lwica

Wyjątkową ciekawostką w łódzkim Zoo są sępy, w których wolierze powstała ścieżka trapera, udostępniana w weekendy, ale codziennie można zajrzeć tym ptakom oko w oko bez żadnych zabezpieczeń, w specjalnie przygotowanym do tego punkcie widokowym. Obok sępów mieszkają wyjątkowo piękne zebry Chapmana. 

Również świat australijskiej fauny ma świetnie przygotowany wybieg, zobaczysz tu m.in. kangura rudego. Pod tym względem zoo w Łodzi jest bardzo atrakcyjne, bowiem turyści mają wiele możliwości obserwowania i podglądania zwierząt mieszkających w Zoo.Sępy w zoo w Łodzi
Sępy w zoo w Łodzi

Atrakcje dla dzieci

Prócz licznych zwierząt w łódzkim Zoo przygotowano inne atrakcje dla najmłodszych - mini-zoo, w którym można bezpośrednio obcować z małymi zwierzątkami, karmić je i głaskać, park linowy, plac zabaw, lodziarnię i sklepiki z pamiątkami. Prowadzone są też pokazowe karmienia zwierząt w wyznaczonych dniach i godzinach. Przy wejściu do Zoo stoi mała rzeźba Maurycego i Hawranka - element Szlaku Bajkowa Łódź.

Najlepsze zoo w Polsce - zobacz nasz ranking!

Wizualizacja Orientarium, autor Zoo Łódź
Orientarium, autor Zoo Łódź
Wizualizacja Orientarium, autor Zoo Łódź
Słonica Magda w Łódzkim zoo
panda mała
zebra jak malowana
Zoo w Łodzi
gwanako
młoda żyrafka
Ryś w zoo łódzkim
żubr
mały ssak

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

V-VIII 9.00-19.00
IV i IX 9.00-18.00
III i X 9.00-17.00
XI-II 9.00-15.30
Bilety: normalny 30 zł, ulgowy 25 zł, rodzinny 95 zł
zimą 25/20/75 zł
Bilety można też kupić online

Adres

Miejski Ogród Zoologiczny
ul. Konstantynowska 8/10, Łódź
tel. 42/ 632-75-09
www.zoo.lodz.pl

GPS: 51°45'42N, 19°24'46E

Łódź noclegi

Łódź to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°45'42N, 19°24'46E
18 listopad 2019
31 maj 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
29 styczeń 2020 11:28
Zoo w Łodzi zrobiło na nas dobre wrażenie, ale już nie mogę się doczekać Orientarium. To będzie rewolucja w porównaniu z tym co jest teraz, lubię, gdy Polska się tak odmienia i wreszcie zadziwia turystów :)

Zoo Łódź na blogu

7 najlepszych Zoo w Polsce, zobacz ranking i zaplanuj z nami weekend!

Z doświadczenia wiem, że rodzice często borykają się z problemem, gdzie zabrać dziecko na wycieczkę, żeby nie było nudno, żeby maluch dobrze się zabawił i zaciekawił, ale by i dorośli spędzili z dziećmi fajny, wspólny dzień. Idealnym pomysłem na taką całodniową aktywność są ogrody zoologiczne i wszelkie mini zoo, których ostatnio w Polsce nie brakuje. Dzieci je uwielbiają, a piszę to jako mama trzech córek 🙂

06 luty 2020 15:28
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację