Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Zamek Rajsko

Zamek Rajsko

(4.2 głosów: 18)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Ponad miejscowością Zapusta na Dolnym Śląsku, między zamkiem Czocha i zamkiem Gryf wznosi się zamek Rajsko, ponad drogą prowadzącą z Leśnej do Biedrzychowic.Jeszcze niedawno stały tu ruiny, ogólnodostępne, dziś zamek jest odbudowywany, ale za to zamknięty i brak informacji co dalej.

zamek rajsko
zamek rajsko

Historia zamku

Zamek Rajsko ma średniowieczny rodowód, jednak przez 400 lat pozostawał w ruinie po zburzeniu go przez husytów w XV wieku. W II połowie XIX wieku zabytek kupił włoski hrabia Aleksander von Minutoli - wielki miłośnik i kolekcjoner sztuki - właściciel pobliskiego pałacu w Biedrzychowicach. W latach 1875-78 zrekonstruował zamek w stylu nadreńskiego neogotyku z użyciem oryginalnych detali. U podnóża romantycznej budowli powstały kamienne schodki prowadzące na brzeg Kwisy. W zamku zaś podziwiać można było bogatą kolekcję ceramiki weneckiej, antyczne puchary i dzbany, afrykańskie maski, militaria, meble oraz obrazy artystów. Od 1945 roku zamek popadał w ruinę, by dziś ponownie zostać zagospodarowanym.Zamek Rajsko
Zapusta

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Zapusta noclegi

Zapusta to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°2'2N, 15°19'56E
24 marzec 2017
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Roman Świątkowski
30 lipiec 2014 15:35

Budową podobmy do Zamku Joanitów w Łagowie

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację