Zapusta Dolny Śląsk
Zamki
zamki
Normalna
Dolnośląskie
2017-03-24
2020-02-03 02:01
51°2'2" N, 15°19'56" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Ponad miejscowością Zapusta na Dolnym Śląsku, między zamkiem Czocha i zamkiem Gryf wznosi się zamek Rajsko, ponad drogą prowadzącą z Leśnej do Biedrzychowic.Jeszcze niedawno stały tu ruiny, ogólnodostępne, dziś zamek jest odbudowywany, ale za to zamknięty i brak informacji co dalej.

Zamek Rajsko
Zamek Rajsko

Historia zamku

Zamek Rajsko ma średniowieczny rodowód, jednak przez 400 lat pozostawał w ruinie po zburzeniu go przez husytów w XV wieku. W II połowie XIX wieku zabytek kupił włoski hrabia Aleksander von Minutoli - wielki miłośnik i kolekcjoner sztuki - właściciel pobliskiego pałacu w Biedrzychowicach. W latach 1875-78 zrekonstruował zamek w stylu nadreńskiego neogotyku z użyciem oryginalnych detali. U podnóża romantycznej budowli powstały kamienne schodki prowadzące na brzeg Kwisy. W zamku zaś podziwiać można było bogatą kolekcję ceramiki weneckiej, antyczne puchary i dzbany, afrykańskie maski, militaria, meble oraz obrazy artystów. Od 1945 roku zamek popadał w ruinę, by dziś ponownie zostać zagospodarowanym.

Zamek Rajsko
Zapusta

zamek rajsko
zamek rajsko


Zapusta noclegi

Zapusta to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70513 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-07-30 na

Budową podobmy do Zamku Joanitów w Łagowie

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021