Zamek Rajsko

Zamek Rajsko

(4.6 głosów: 13)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Ponad miejscowością Zapusta na Dolnym Śląsku, między zamkiem Czocha i zamkiem Gryf wznosi się zamek Rajsko, ponad drogą prowadzącą z Leśnej do Biedrzychowic.Jeszcze niedawno stały tu ruiny, ogólnodostępne, dziś zamek jest odbudowywany, ale za to zamknięty i brak informacji co dalej.

Zamek Rajsko
Zamek Rajsko

Historia zamku

Zamek Rajsko ma średniowieczny rodowód, jednak przez 400 lat pozostawał w ruinie po zburzeniu go przez husytów w XV wieku. W II połowie XIX wieku zabytek kupił włoski hrabia Aleksander von Minutoli - wielki miłośnik i kolekcjoner sztuki - właściciel pobliskiego pałacu w Biedrzychowicach. W latach 1875-78 zrekonstruował zamek w stylu nadreńskiego neogotyku z użyciem oryginalnych detali. U podnóża romantycznej budowli powstały kamienne schodki prowadzące na brzeg Kwisy. W zamku zaś podziwiać można było bogatą kolekcję ceramiki weneckiej, antyczne puchary i dzbany, afrykańskie maski, militaria, meble oraz obrazy artystów. Od 1945 roku zamek popadał w ruinę, by dziś ponownie zostać zagospodarowanym.Zamek Rajsko
Zapusta

zamek rajsko
zamek rajsko

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Zapusta noclegi

Zapusta to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°2'2N, 15°19'56E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

piotr
Zobaczyłem tylko z zewnątrz,właściciel powiedział że są goście i niewolno zakłócać spokoju.
Roman Świątkowski

Budową podobmy do Zamku Joanitów w Łagowie

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021