Zamek Rajsko

Zamek Rajsko
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.6

Ponad miejscowością Zapusta na Dolnym Śląsku, między zamkiem Czocha i zamkiem Gryf wznosi się zamek Rajsko, ponad drogą prowadzącą z Leśnej do Biedrzychowic.

Jeszcze niedawno stały tu ruiny, ogólnodostępne, dziś zamek jest odbudowywany, ale za to zamknięty i brak informacji co dalej.

Zamek Rajsko
Zamek Rajsko


Historia zamku

Zamek Rajsko ma średniowieczny rodowód, jednak przez 400 lat pozostawał w ruinie po zburzeniu go przez husytów w XV wieku. W II połowie XIX wieku zabytek kupił włoski hrabia Aleksander von Minutoli - wielki miłośnik i kolekcjoner sztuki - właściciel pobliskiego pałacu w Biedrzychowicach. W latach 1875-78 zrekonstruował zamek w stylu nadreńskiego neogotyku z użyciem oryginalnych detali. U podnóża romantycznej budowli powstały kamienne schodki prowadzące na brzeg Kwisy. W zamku zaś podziwiać można było bogatą kolekcję ceramiki weneckiej, antyczne puchary i dzbany, afrykańskie maski, militaria, meble oraz obrazy artystów. Od 1945 roku zamek popadał w ruinę, by dziś ponownie zostać zagospodarowanym.

Zamek Rajsko
Zapusta

zamek rajsko
zamek rajsko

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Noclegi w Dolnym Śląsku

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.6 głosów: 13)
Twoja ocena
Avatar użytkownika piotr
piotr
Zobaczyłem tylko z zewnątrz,właściciel powiedział że są goście i niewolno zakłócać spokoju.
Avatar użytkownika Roman Świątkowski
Roman Świątkowski

Budową podobmy do Zamku Joanitów w Łagowie

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024