Nielisz to urocza miejscowość letniskowa, położona na północ od Szczebrzeszyna, niedaleko Zamościa, oferująca idealne warunki do wypoczynku i uprawiania sportów wodnych. Największą bowiem turystyczną atrakcją tego regionu jest zalew Nielisz - jeden z największych sztucznych zbiorników wodnych w całej Polsce!Atrakcje Zalewu Nielisz

Jezioro w ostatnich latach stało się bardzo atrakcyjne dla mieszkańców i turystów. Dla plażowiczów utworzono piękne kąpielisko "Moczydło” i molo spacerowe. Miłośników sportów wodnych ucieszy na pewno wypożyczalnia sprzętu pływającego i tor wioślarski o długości 2 km, a także przystań żeglarska. Na jeziorze Nielisz panują idealne warunki dla wielbicieli windsurfingu i żeglarstwa.

Zalew Nielisz
Zalew Nielisz

Szlaki wokół Nielisza

Wokół zalewu wytyczono natomiast szlak spacerowo-rowerowy, którego trasa wiedzie wzdłuż linii brzegowej, zapewniając wspaniały widok na zalew. Po okolicznych szlakach i ścieżkach można też jeździć konno, bowiem w okolicy są stadniny oferujące jazdy terenowe i wycieczki bryczkami. Ponadto jezioro obfituje w wiele gatunków ryb, dzięki czemu jest to również raj dla wędkarzy.

Zalew Nielisz
Nielisz

Nad
Nad "zamojskim morzem


Szczebrzeszyn noclegi

Szczebrzeszyn to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145587 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Avatar użytkownika
modrih Domator 8 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-07-06 na

Zależy kto co lubi, ale ja zastałem martwe ryby przy linii brzegowej. Ogólny smród, syf. Niektórym to wystarczy i lubią tak spędzać czas (nad wodą, papierosy, alkohol, słońce, zapach rybi). Byłem w dwóch punktach, jedno będące kompieliskiem i drugie nie będące - w drugim zapach zdechlizny, a na kompielisku martwe ryby (wielokrotność). 

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021