Zalew Nielisz, Marek Marcola

Zalew Nielisz

(3.9 głosów: 17)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Nielisz to urocza miejscowość letniskowa, położona na północ od Szczebrzeszyna, niedaleko Zamościa, oferująca idealne warunki do wypoczynku i uprawiania sportów wodnych. Największą bowiem turystyczną atrakcją tego regionu jest zalew Nielisz - jeden z największych sztucznych zbiorników wodnych w całej Polsce!

Atrakcje Zalewu Nielisz

Jezioro w ostatnich latach stało się bardzo atrakcyjne dla mieszkańców i turystów. Dla plażowiczów utworzono piękne kąpielisko "Moczydło” i molo spacerowe. Miłośników sportów wodnych ucieszy na pewno wypożyczalnia sprzętu pływającego i tor wioślarski o długości 2 km, a także przystań żeglarska. Na jeziorze Nielisz panują idealne warunki dla wielbicieli windsurfingu i żeglarstwa.

Zalew Nielisz, Marek Marcola
Zalew Nielisz, Marek Marcola


Szlaki wokół Nielisza

Wokół zalewu wytyczono natomiast szlak spacerowo-rowerowy, którego trasa wiedzie wzdłuż linii brzegowej, zapewniając wspaniały widok na zalew. Po okolicznych szlakach i ścieżkach można też jeździć konno, bowiem w okolicy są stadniny oferujące jazdy terenowe i wycieczki bryczkami. Ponadto jezioro obfituje w wiele gatunków ryb, dzięki czemu jest to również raj dla wędkarzy.

Zalew Nielisz
Nielisz

Nad
Nad "zamojskim morzem, Marek Marcola

Szczebrzeszyn noclegi

Szczebrzeszyn to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

modrih

Zależy kto co lubi, ale ja zastałem martwe ryby przy linii brzegowej. Ogólny smród, syf. Niektórym to wystarczy i lubią tak spędzać czas (nad wodą, papierosy, alkohol, słońce, zapach rybi). Byłem w dwóch punktach, jedno będące kompieliskiem i drugie nie będące - w drugim zapach zdechlizny, a na kompielisku martwe ryby (wielokrotność). 

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023