Zalew Nielisz, Marek Marcola

Zalew Nielisz

(3.9 głosów: 17)

Nielisz to urocza miejscowość letniskowa, położona na północ od Szczebrzeszyna, niedaleko Zamościa, oferująca idealne warunki do wypoczynku i uprawiania sportów wodnych. Największą bowiem turystyczną atrakcją tego regionu jest zalew Nielisz - jeden z największych sztucznych zbiorników wodnych w całej Polsce!Atrakcje Zalewu Nielisz

Jezioro w ostatnich latach stało się bardzo atrakcyjne dla mieszkańców i turystów. Dla plażowiczów utworzono piękne kąpielisko "Moczydło” i molo spacerowe. Miłośników sportów wodnych ucieszy na pewno wypożyczalnia sprzętu pływającego i tor wioślarski o długości 2 km, a także przystań żeglarska. Na jeziorze Nielisz panują idealne warunki dla wielbicieli windsurfingu i żeglarstwa.

Nad
Nad "zamojskim morzem, Marek Marcola

Szlaki wokół Nielisza

Wokół zalewu wytyczono natomiast szlak spacerowo-rowerowy, którego trasa wiedzie wzdłuż linii brzegowej, zapewniając wspaniały widok na zalew. Po okolicznych szlakach i ścieżkach można też jeździć konno, bowiem w okolicy są stadniny oferujące jazdy terenowe i wycieczki bryczkami. Ponadto jezioro obfituje w wiele gatunków ryb, dzięki czemu jest to również raj dla wędkarzy.Zalew Nielisz
Nielisz

Szczebrzeszyn noclegi

Szczebrzeszyn to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Szczebrzeszyn
Jeziora i plaże
Normalna
jeziora zalewy
50°47'54N, 23°2'15E
30 czerwiec 2015
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

modrih
06 lipiec 2015 01:06

Zależy kto co lubi, ale ja zastałem martwe ryby przy linii brzegowej. Ogólny smród, syf. Niektórym to wystarczy i lubią tak spędzać czas (nad wodą, papierosy, alkohol, słońce, zapach rybi). Byłem w dwóch punktach, jedno będące kompieliskiem i drugie nie będące - w drugim zapach zdechlizny, a na kompielisku martwe ryby (wielokrotność). 

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację