Zalew Nielisz

Zalew Nielisz
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
3.9

Nielisz to urocza miejscowość letniskowa, położona na północ od Szczebrzeszyna, niedaleko Zamościa, oferująca idealne warunki do wypoczynku i uprawiania sportów wodnych. Największą bowiem turystyczną atrakcją tego regionu jest zalew Nielisz - jeden z największych sztucznych zbiorników wodnych w całej Polsce!

Atrakcje Zalewu Nielisz

Jezioro w ostatnich latach stało się bardzo atrakcyjne dla mieszkańców i turystów. Dla plażowiczów utworzono piękne kąpielisko "Moczydło” i molo spacerowe. Miłośników sportów wodnych ucieszy na pewno wypożyczalnia sprzętu pływającego i tor wioślarski o długości 2 km, a także przystań żeglarska. Na jeziorze Nielisz panują idealne warunki dla wielbicieli windsurfingu i żeglarstwa.

Zalew Nielisz
Zalew Nielisz


Szlaki wokół Nielisza

Wokół zalewu wytyczono natomiast szlak spacerowo-rowerowy, którego trasa wiedzie wzdłuż linii brzegowej, zapewniając wspaniały widok na zalew. Po okolicznych szlakach i ścieżkach można też jeździć konno, bowiem w okolicy są stadniny oferujące jazdy terenowe i wycieczki bryczkami. Ponadto jezioro obfituje w wiele gatunków ryb, dzięki czemu jest to również raj dla wędkarzy.

Zalew Nielisz
Nielisz

Nad
Nad "zamojskim morzem

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(3.9 głosów: 17)
Twoja ocena
Avatar użytkownika modrih
modrih

Zależy kto co lubi, ale ja zastałem martwe ryby przy linii brzegowej. Ogólny smród, syf. Niektórym to wystarczy i lubią tak spędzać czas (nad wodą, papierosy, alkohol, słońce, zapach rybi). Byłem w dwóch punktach, jedno będące kompieliskiem i drugie nie będące - w drugim zapach zdechlizny, a na kompielisku martwe ryby (wielokrotność). 

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024