Brama nr 2 Stoczni Gdańskiej, Marcin_Henioo

Stocznia Gdańska

(4.2 głosów: 63)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Słynna Stocznia Gdańska to jedna z największych polskich stoczni, znajduje się na lewym brzegu Martwej Wisły i na Ostrowiu w Gdańsku.Stocznia Gdańska powstała po wojnie, w miejscu wcześniejszych niemieckich stoczni Jana Klawittera. W polskiej stoczni zbudowano ponad 1000 wyposażonych statków pełnomorskich, kontenerowców, statków pasażerskich oraz żaglowców. Powstał tu m.in. przepiękny Dar Młodzieży.

Stocznia Gdańska i znany na całym świecie symbol, Marcin_Henioo
Stocznia Gdańska i znany na całym świecie symbol, Marcin_Henioo

Kolebka Solidarności

Ale dla Polaków to przede wszystkim ważne miejsce historyczne, związane z walką o wolną Polskę! Stocznia to miejsce protestów oraz zamordowania trzech stoczniowców - ofiar grudnia 1970 roku. To Stocznia Gdańska jest kolebką NSZZ „Solidarność”, to tutaj podpisano porozumienia sierpniowe w 1980 roku.W 1996 roku Stocznię postawiono w stan upadłości, dziś pozostaje w rękach prywatnych jako Stocznia Gdańsk SA. Na terenie historycznej Stoczni powstało dziś Centrum Stocznia Gdańska - nowoczesne Centrum Kultury (ul. Wałowa 27a). Obok odwiedzić też można wymowne Europejskie Centrum Solidarności ECS - niecodzienne muzeum.

Stocznia Gdańska - brama, Marcin_Henioo
Stocznia Gdańska - brama, Marcin_Henioo

Stocznia Gdańska
ul. Na Ostrowiu 15/20, Gdańsk
ww.gdanskshipyard.plŻurawie w Stoczni Gdańskiej
Żurawie w Stoczni Gdańskiej

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 07:00–15:00
  • wtorek: 07:00–15:00
  • środa: 07:00–15:00
  • czwartek: 07:00–15:00
  • piątek: 07:00–15:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Stocznia Gdańska na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Gdańska wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Hala Stoczni Gdańskiej
Gdańsk Trójmiasto
Inne budowle
Normalna
54°21'51N, 18°39'7E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021