Skocznia w Wiśle

Zdjęcia (3)

Historia skoczni

Popularna dziś w całej Europie skocznia narciarska w Wiśle Malince została zbudowana jako drewniana konstrukcja w 1933 roku. Pierwszym rekordzistą był tu Mieczysław Kozdrun, choć skoczył na odległość zaledwie 41 metrów. Już w 1953 roku odbyła się pierwsza modernizacja obiektu, a kolejne na przełomie lat 60-tych i 70-tych XX wieku. Na skoczni w Malince odbyło się wówczas wiele zawodów pucharu Beskidów i Polski.Skocznia dzisiaj

Obecnie piękna i nowoczesna skocznia w Malince jest po kompleksowej modernizacji, aby mogła służyć następnym pokoleniom skoczków narciarskich. Skocznia jest symbolem wdzięczności dla Adama Małysza, ma ona honorować jego zasługi dla miasta i Polski, dlatego obiekt nosi właśnie imię tego najsłynniejszego polskiego skoczka.

Zalety skoczni

Skocznia w Malince jest całoroczna, sztucznie naśnieżana, oświetlona, z nawierzchnią igielitową. Wyciąg krzesełkowy biegnący obok skoczni umożliwia również wykorzystanie jej wieży jako świetny punkt widokowy dla turystów. 9 stycznia 2013 roku odbyły się tutaj pierwsze zawody Pucharu Świata, a w 2014 i 2015 kolejne.Parametry techniczne skoczni

- punkt konstrukcyjny skoczni: 120 m
- punkt jury: 134 m
- ilość widzów: około 10 tys. osób
- na trybunie głównej: 1233 miejsca
- powierzchnia terenu: 36 tys. m2
- powierzchnia zeskoku z wybiegiem: 5,4 tys. m2

Skocznia narciarska
ul. Malinka, Wisła
 

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Powiązane miejsca

Komentarze

2017-03-31 14:13:02

Zdecydowanie jedna z największych atrakcji Wisły, nie tylko podczas Pucharów Świata, ale również jako obiekt do zwiedzania. Można się poczuć jak skoczek narciarski, wjeżdżając na sam szczyt skoczni. Co roku odwiedzamy ten obiekt i co roku jesteśmy równie podekscytowani. Przy okazji, polecamy Hotel Wisła Premium - www.hotelpremium.pl , który udostępnia swoim gościom codzienny transport do największych atrakcji Wisły, w tym włanie pod samą skocznię.

2011-12-01 11:25:38

Super obiekt, podziwiałem w minony sezon narciarski chyba w lutym. Niestety nie działał wyciąg do punktu widokowego, a ta,m podobno jest kawiarnia i nieprawdopodobna panorama Beskidów. Sezon narciarski jeszcze nie otwarty, ale w tym roku będzie ciekawie. W Wiśle mają odbyć się zawody o Puchara Świata w Skokach Narciarskich niestety już bez Małysza.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: