Schronisko Kamieńczyk, Tadeusz Walkowicz

Schronisko Kamieńczyk w Karkonoszach znajduje się przy wodospadzie Kamieńczyka, który jest najwyższym wodospadem w całych Sudetach.

Schronisko Kamieńczyk w Szklarskiej Porębie to pierwsze prywatne schronisko górskie, wybudowane po II wojnie światowej przez Janinę i Jerzego Sieleckich w 1997 roku. Znajduje się ono przy głównym szlaku na Szrenicę.

Schronisko Kamieńczyk

Schronisko Kamieńczyk to wspaniała baza wypadowa w górne partie Karkonoszy oraz na wycieczki piesze i rowerowe. W pobliżu powstało też dużo tras narciarstwa zjazdowego jak i biegowego.

Schronisko oferuje 19 miejsc noclegowych w pokojach dwu- i trzyosobowych. Do dyspozycji gości pozostaje też bufet oraz sala z kominkiem. Przy schronisku istnieje obszerny szałas z miejscem na ognisko i barem, gdzie można kupić i usmażyć kiełbaskę, wypić piwko, po prostu zrelaksować się po trudach wędrówki.

Dojście do Schroniska Kamieńczyk

- Szlak czerwony, ze Szklarskiej Poręby Huta, 30 minut

- Szlak czerwony, ze Schroniska na Hali Szrenickiej, 40 minut

- Szlak czerwony i czarny, z centrum Szklarskiej Poręby, 50 minut

Schronisko Kamieńczyk
skr. poczt. 47, Szklarska Poręba
tel. 75/ 752-60-85
www.schroniskokamienczyk.pl

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020
Znajdziesz nas na: