50°34'31" N, 21°40'16" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 17:00–18:00
  • środa: 17:00–18:00
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: 17:00–18:00
  • sobota: 09:00–10:00
  • niedziela: Zamknięte

Kościół i Klasztor Dominikanów w Tarnobrzegu znajdują się niedaleko Rynku, przy ul. Kościuszki. Ich historia sięga XV wieku i jest związana z rodem Tarnowskich. Różne były losy klasztoru, który pierwotnie był drewniany. Strawił go, podobnie jak większość miasta pożar w początkach XVIII wieku. Z tym okresem związane jest pojawienie się obrazu Matki Bożej. Obraz znajdował się w kaplicy zamku w Dzikowie.  

Sanktuarium w Tarnobrzegu
Sanktuarium w Tarnobrzegu

Najbardziej cenionym w dominikańskim kościele Wniebowzięcia NMP jest "cudowny" obraz Matki Boskiej Dzikowskiej. Obecnie eksponowany jest na wspaniale odnowionym, wielkim ołtarzu. Sam zespół klasztorny stoi na wzniesieniu i jest dobrze widoczny z różnych punktów miasta. Kościół Dominikanów to dziś Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej.

Kościół i klasztor Dominikanów
ul. T. Kościuszki 2, Tarnobrzeg

Tarnobrzeg
Tarnobrzeg


Tarnobrzeg noclegi

Tarnobrzeg to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1147199 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zajazd Przystocze

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021