Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Tarnobrzeg Sanktuarium

Sanktuarium w Tarnobrzegu

(4.2 głosów: 11)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kościół i Klasztor Dominikanów w Tarnobrzegu znajdują się niedaleko Rynku, przy ul. Kościuszki. Ich historia sięga XV wieku i jest związana z rodem Tarnowskich. Różne były losy klasztoru, który pierwotnie był drewniany. Strawił go, podobnie jak większość miasta pożar w początkach XVIII wieku. Z tym okresem związane jest pojawienie się obrazu Matki Bożej. Obraz znajdował się w kaplicy zamku w Dzikowie.  

Tarnobrzeg
Tarnobrzeg

Najbardziej cenionym w dominikańskim kościele Wniebowzięcia NMP jest "cudowny" obraz Matki Boskiej Dzikowskiej. Obecnie eksponowany jest na wspaniale odnowionym, wielkim ołtarzu. Sam zespół klasztorny stoi na wzniesieniu i jest dobrze widoczny z różnych punktów miasta. Kościół Dominikanów to dziś Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej.Kościół i klasztor Dominikanów
ul. T. Kościuszki 2, Tarnobrzeg

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 17:00–18:00
  • środa: 17:00–18:00
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: 17:00–18:00
  • sobota: 09:00–10:00
  • niedziela: Zamknięte

Tarnobrzeg noclegi

Tarnobrzeg to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Tarnobrzeg
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły klasztory
50°34'31N, 21°40'16E
25 wrzesień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację