Tarnobrzeg Sanktuarium

Sanktuarium w Tarnobrzegu

(4.3 głosów: 12)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kościół i Klasztor Dominikanów w Tarnobrzegu znajdują się niedaleko Rynku, przy ul. Kościuszki. Ich historia sięga XV wieku i jest związana z rodem Tarnowskich. Różne były losy klasztoru, który pierwotnie był drewniany. Strawił go, podobnie jak większość miasta pożar w początkach XVIII wieku. Z tym okresem związane jest pojawienie się obrazu Matki Bożej. Obraz znajdował się w kaplicy zamku w Dzikowie.  

Sanktuarium w Tarnobrzegu, mokunka
Sanktuarium w Tarnobrzegu, mokunka

Najbardziej cenionym w dominikańskim kościele Wniebowzięcia NMP jest "cudowny" obraz Matki Boskiej Dzikowskiej. Obecnie eksponowany jest na wspaniale odnowionym, wielkim ołtarzu. Sam zespół klasztorny stoi na wzniesieniu i jest dobrze widoczny z różnych punktów miasta. Kościół Dominikanów to dziś Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej.Kościół i klasztor Dominikanów
ul. T. Kościuszki 2, Tarnobrzeg

Tarnobrzeg
Tarnobrzeg

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 17:00–18:00
  • środa: 17:00–18:00
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: 17:00–18:00
  • sobota: 09:00–10:00
  • niedziela: Zamknięte

Tarnobrzeg noclegi

Tarnobrzeg to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Tarnobrzeg
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły klasztory
50°34'31N, 21°40'16E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021