, gustaw5 gustaw525@wp.pl

Rynek w Tarnobrzegu

(4 głosów: 18)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Rynek w Tarnobrzegu nieoficjalnie nazwano Placem Czerwonym, choć wg oficjalnych dokumentów to Plac Bartosza Głowackiego. Ta nazwa jest nawiązaniem do okresu międzywojennego, kiedy na rynku praktycznie nie było drzew, a dziś przywrócono taki właśnie wygląd rynku.Na przestrzeni wieków wygląd tarnobrzeskiego rynku bardzo się zmieniał, aż trudno uwierzyć, iż jeszcze w XIX wieku cała zabudowa rynku była wykonana z drewna! Toteż pożar z roku 1888 zniszczył nie tylko rynek ale i znaczną część miasta.

, gustaw5 gustaw525@wp.pl
, gustaw5 gustaw525@wp.pl

Odbudowa w formie dwu- i trzykondygnacyjnych kamienic ze spadzistymi dachami, które dodają im uroku, zakończona została w 1904 roku. Na rynku stoi też pomnik bohatera kosynierów Bartosza Głowackiego.Obecnie rynek w Tarnobrzegu to miejsce spacerów i spotkań, jest na nim sporo letnich ogródków, ławeczek, klombów. Szczególnie pięknie wygląda w nocy, gdy podświetlona i grająca fontanna mieni się w różnych barwach światła.

, gustaw5 gustaw525@wp.pl
, gustaw5 gustaw525@wp.pl

Rynek
TarnobrzegTarnobrzeg
Tarnobrzeg
Rynek w Tarnobrzegu, mokunka

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: 05:00–13:30
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: 05:00–13:30
  • niedziela: 06:00–12:30

Tarnobrzeg noclegi

Tarnobrzeg to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Tarnobrzeg
Rynki, place i deptaki
Normalna
rynki
50°34'27N, 21°40'22E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021