Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
, gustaw5 gustaw525@wp.pl

Rynek w Tarnobrzegu

(3.9 głosów: 17)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Rynek w Tarnobrzegu nieoficjalnie nazwano Placem Czerwonym, choć wg oficjalnych dokumentów to Plac Bartosza Głowackiego. Ta nazwa jest nawiązaniem do okresu międzywojennego, kiedy na rynku praktycznie nie było drzew, a dziś przywrócono taki właśnie wygląd rynku.Na przestrzeni wieków wygląd tarnobrzeskiego rynku bardzo się zmieniał, aż trudno uwierzyć, iż jeszcze w XIX wieku cała zabudowa rynku była wykonana z drewna! Toteż pożar z roku 1888 zniszczył nie tylko rynek ale i znaczną część miasta.

, gustaw5 gustaw525@wp.pl
, gustaw5 gustaw525@wp.pl

Odbudowa w formie dwu- i trzykondygnacyjnych kamienic ze spadzistymi dachami, które dodają im uroku, zakończona została w 1904 roku. Na rynku stoi też pomnik bohatera kosynierów Bartosza Głowackiego.Obecnie rynek w Tarnobrzegu to miejsce spacerów i spotkań, jest na nim sporo letnich ogródków, ławeczek, klombów. Szczególnie pięknie wygląda w nocy, gdy podświetlona i grająca fontanna mieni się w różnych barwach światła.

Tarnobrzeg
Tarnobrzeg
Rynek w Tarnobrzegu, mokunka

Rynek
TarnobrzegGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: 05:00–13:30
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: 05:00–13:30
  • niedziela: 06:00–12:30

Tarnobrzeg noclegi

Tarnobrzeg to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Tarnobrzeg
Rynki, place i deptaki
Normalna
rynki
50°34'27N, 21°40'22E
25 wrzesień 2014
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację