Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Rynek w Ząbkowicach Śląskich

Rynek w Ząbkowicach Śląskich

(4.3 głosów: 39)

Ząbkowice Śląskie, podobnie, jak większość dolnośląskich miast, odznacza się pięknym i zadbanym Rynkiem - głównym placem. Kolorowe, zdobione kamieniczki nadają temu miejscu niezwykłego uroku, ale zdecydowanie na plan pierwszy wysuwa się tutaj wspaniały Ratusz miejski z wysoką, smukłą wieżą, górującą nad Starówką. Ząbkowicki Ratusz od lat malowany jest na biało.Ratusz w Ząbkowicach postawiono w XIX wieku w stylu neogotyckim, w miejscu poprzedniego ratusza, który spłonął w 1858 roku. Co ciekawe, to już szósty ratusz stojący w tym miejscu. Obecnie Ratusz nie jest siedzibą władz masta, a stanowi siedzibę Urzędu Stanu Cywilnego oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Księgi Henrykowskiej. Biurko dawnych burmistrzów, które stało dawniej w ratuszowym gabinecie, jest przechowywane w Izbie Pamiątek Regionalnych przy ul. Krzywej.

Rynek w Ząbkowicach Śląskich
Rynek w Ząbkowicach Śląskich

W 2009  roku główny plac miasta został ładnie zrewitalizowany, odnowiono kamieniczki i teraz Rynek to piękna wizytówka Ząbkowic. Z Rynku w Ząbkowicach Śląskich blisko jest do słynnej Krzywej Wieży, gotyckiego kościoła Św. Anny oraz Laboratorium Frankensteina, z którym związana jest mroczna legenda miasta.Rynek
Ząbkowice Śląskie

Rynek w Ząbkowicach Śląskich
Rynek w Ząbkowicach Śląskich
Ząbkowice, Krzysztof Dorota

Ząbkowice Śląskie noclegi

Ząbkowice Śląskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°35'22N, 16°48'42E
09 czerwiec 2017
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację