Rynek w Ząbkowicach Śląskich

Rynek w Ząbkowicach Śląskich
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Ząbkowice Śląskie, podobnie, jak większość dolnośląskich miast, odznacza się pięknym i zadbanym Rynkiem - głównym placem. Kolorowe, zdobione kamieniczki nadają temu miejscu niezwykłego uroku, ale zdecydowanie na plan pierwszy wysuwa się tutaj wspaniały Ratusz miejski z wysoką, smukłą wieżą, górującą nad Starówką. Ząbkowicki Ratusz od lat malowany jest na biało.

Ratusz w Ząbkowicach postawiono w XIX wieku w stylu neogotyckim, w miejscu poprzedniego ratusza, który spłonął w 1858 roku. Co ciekawe, to już szósty ratusz stojący w tym miejscu. Obecnie Ratusz nie jest siedzibą władz masta, a stanowi siedzibę Urzędu Stanu Cywilnego oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Księgi Henrykowskiej. Biurko dawnych burmistrzów, które stało dawniej w ratuszowym gabinecie, jest przechowywane w Izbie Pamiątek Regionalnych przy ul. Krzywej.

Rynek w Ząbkowicach Śląskich
Rynek w Ząbkowicach Śląskich


W 2009  roku główny plac miasta został ładnie zrewitalizowany, odnowiono kamieniczki i teraz Rynek to piękna wizytówka Ząbkowic. Z Rynku w Ząbkowicach Śląskich blisko jest do słynnej Krzywej Wieży, gotyckiego kościoła Św. Anny oraz Laboratorium Frankensteina, z którym związana jest mroczna legenda miasta.

Rynek
Ząbkowice Śląskie

Rynek w Ząbkowicach Śląskich
Rynek w Ząbkowicach Śląskich

Noclegi w Ząbkowicach Śląskich

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Rynek w Ząbkowicach Śląskich
Ząbkowice
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 40)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024