Ząbkowice Śląskie, podobnie, jak większość dolnośląskich miast, odznacza się pięknym i zadbanym Rynkiem - głównym placem. Kolorowe, zdobione kamieniczki nadają temu miejscu niezwykłego uroku, ale zdecydowanie na plan pierwszy wysuwa się tutaj wspaniały Ratusz miejski z wysoką, smukłą wieżą, górującą nad Starówką. Ząbkowicki Ratusz od lat malowany jest na biało.Ratusz w Ząbkowicach postawiono w XIX wieku w stylu neogotyckim, w miejscu poprzedniego ratusza, który spłonął w 1858 roku. Co ciekawe, to już szósty ratusz stojący w tym miejscu. Obecnie Ratusz nie jest siedzibą władz masta, a stanowi siedzibę Urzędu Stanu Cywilnego oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Księgi Henrykowskiej. Biurko dawnych burmistrzów, które stało dawniej w ratuszowym gabinecie, jest przechowywane w Izbie Pamiątek Regionalnych przy ul. Krzywej.

Rynek w Ząbkowicach Śląskich
Rynek w Ząbkowicach Śląskich

W 2009  roku główny plac miasta został ładnie zrewitalizowany, odnowiono kamieniczki i teraz Rynek to piękna wizytówka Ząbkowic. Z Rynku w Ząbkowicach Śląskich blisko jest do słynnej Krzywej Wieży, gotyckiego kościoła Św. Anny oraz Laboratorium Frankensteina, z którym związana jest mroczna legenda miasta.

Rynek
Ząbkowice Śląskie

Rynek w Ząbkowicach Śląskich
Rynek w Ząbkowicach Śląskich
Ząbkowice


Ząbkowice Śląskie noclegi

Ząbkowice Śląskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1168352 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Kamieniec
Hotel Niemcza Spa
Pałac Ławica
KOLONIA LEŚNA

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021