Rynek w Ząbkowicach Śląskich

Rynek w Ząbkowicach Śląskich

(4.3 głosów: 39)

Ząbkowice Śląskie, podobnie, jak większość dolnośląskich miast, odznacza się pięknym i zadbanym Rynkiem - głównym placem. Kolorowe, zdobione kamieniczki nadają temu miejscu niezwykłego uroku, ale zdecydowanie na plan pierwszy wysuwa się tutaj wspaniały Ratusz miejski z wysoką, smukłą wieżą, górującą nad Starówką. Ząbkowicki Ratusz od lat malowany jest na biało.Ratusz w Ząbkowicach postawiono w XIX wieku w stylu neogotyckim, w miejscu poprzedniego ratusza, który spłonął w 1858 roku. Co ciekawe, to już szósty ratusz stojący w tym miejscu. Obecnie Ratusz nie jest siedzibą władz masta, a stanowi siedzibę Urzędu Stanu Cywilnego oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Księgi Henrykowskiej. Biurko dawnych burmistrzów, które stało dawniej w ratuszowym gabinecie, jest przechowywane w Izbie Pamiątek Regionalnych przy ul. Krzywej.

Rynek w Ząbkowicach Śląskich
Rynek w Ząbkowicach Śląskich

W 2009  roku główny plac miasta został ładnie zrewitalizowany, odnowiono kamieniczki i teraz Rynek to piękna wizytówka Ząbkowic. Z Rynku w Ząbkowicach Śląskich blisko jest do słynnej Krzywej Wieży, gotyckiego kościoła Św. Anny oraz Laboratorium Frankensteina, z którym związana jest mroczna legenda miasta.Rynek
Ząbkowice Śląskie

Rynek w Ząbkowicach Śląskich
Rynek w Ząbkowicach Śląskich
Rynek w Ząbkowicach Śląskich
Ząbkowice, Krzysztof Dorota

Ząbkowice Śląskie noclegi

Ząbkowice Śląskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°35'22N, 16°48'42E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021