Jan Machulski - Henryk Kwinto z trąbką

Pomnik Jana Machulskiego w Międzyzdrojach

(4.3 głosów: 32)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Pomnik Jana Machulskiego stoi tuż przy słynnej w całej Polsce Alei Gwiazd w Międzyzdrojach. Pomnik aktora stanął tu w lipcu 2009 roku, po tym, jak w listopadzie 2008 roku zmarł. To popularny w Polsce aktor, który przedstawiony jest tutaj jako grana przez niego postać - Henryk Kwinto z doskonałej komedii "Vabank", z nieodzowną trąbką w dłoni.

Rzeźba Machulskiego wykonana jest z brązu i przedstawia aktora w naturalnej wielkości. Pomnik w Międzyzdrojach odsłoniła jego żona - Halina w towarzystwie aktorów. Miało to miejsce podczas  XIV Międzynarodowego Festiwalu Gwiazd.Pomnik Machulskiego w Międzyzdrojach jest dziełem polskiego rzeźbiarza Michała Selerowskiego.

Nie każdy wie, że Machulski zagrał blisko 120 ról teatralnych i wystąpił w 45 filmach. Jego dorobek aktorski jest imponujący!

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę

Adres

Pomnik Jana Machulskiego
Promenada Gwiazd, Międzyzdroje

GPS: 53°55'56N, 14°26'59E

Międzyzdroje noclegi

Międzyzdroje to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023