Pomnik Jana Machulskiego w Międzyzdrojach

Jan Machulski - Henryk Kwinto z trąbką
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Pomnik Jana Machulskiego stoi tuż przy słynnej w całej Polsce Alei Gwiazd w Międzyzdrojach. Pomnik aktora stanął tu w lipcu 2009 roku, po tym, jak w listopadzie 2008 roku zmarł. To popularny w Polsce aktor, który przedstawiony jest tutaj jako grana przez niego postać - Henryk Kwinto z doskonałej komedii "Vabank", z nieodzowną trąbką w dłoni.

Rzeźba Machulskiego wykonana jest z brązu i przedstawia aktora w naturalnej wielkości. Pomnik w Międzyzdrojach odsłoniła jego żona - Halina w towarzystwie aktorów. Miało to miejsce podczas  XIV Międzynarodowego Festiwalu Gwiazd.

Pomnik Machulskiego w Międzyzdrojach jest dziełem polskiego rzeźbiarza Michała Selerowskiego.

Nie każdy wie, że Machulski zagrał blisko 120 ról teatralnych i wystąpił w 45 filmach. Jego dorobek aktorski jest imponujący!

Informacje praktyczne

Cały rok całą dobę

Pomnik Jana Machulskiego
Promenada Gwiazd, Międzyzdroje

Noclegi w Międzyzdrojach

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

(4.3 głosów: 33)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 33)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024