Park miejski w Zamościu

Park miejski w Zamościu

(4.5 głosów: 44)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Malowniczy park miejski w Zamościu to jeden z najpiękniejszych i najcenniejszych parków miejskich w całej Polsce, z okresu międzywojennego. Utworzony został na obszarze dawnych fortyfikacji, a zaprojektował go wybitny warszawski planista ogrodów - Walerian Kronenberg. Choć zamojską twierdzę zlikwidowano w 1866 roku, w parku widoczne są fragmenty fos w postaci pięknego stawu z ptactwem wodnym otaczającego wysepkę. Scalił on bowiem dawne obiekty twierdzy z walorami krajobrazowymi, tworząc niezwykle efektowne założenie parkowe.

Park miejski w Zamościu
Park miejski w Zamościu
Park miejski w Zamościu
Park miejski w Zamościu

W pobliżu parku znajduje się efektowna Stara Brama Lubelska z 1588 roku, która upamiętnia wprowadzenie przez nią do Zamościa jeńca arcyksięcia Maksymiliana - pretendenta do polskiej korony.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Codziennie, całą dobę

Adres

Park miejski
ul. Królowej Jadwigi, ul. Akademicka, Zamość

GPS: 50°43'12N, 23°14'56E

Zamość noclegi

Zamość to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Park miejski w Zamościu
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023