Pałac w Korczewie

Pałac w Korczewie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4

Pałac w Korczewie nad Bugiem, niedaleko Drohiczyna sięga początkami roku 1734, kiedy to wybudował go kasztelan podlaski i poseł na Sejm Grodzieński - Wiktor Kuczyński. Był to wielce zamożny i przedsiębiorczy jegomość, zajmował się handlem zbożem i drewnem, a nazywany był "Królem Podlasia”. Jego pałac w Karczewie szybko natomiast zyskał miano "siedleckiego Wilanowa".

Niestety podczas I wojny światowej pałac w Karczewie mocno ucierpiał i w latach miedzywojennych, w dzisiejszym kształcie odbudowali go hr. Krystyn i Wanda Ostrowscy. Nieszczęśliwie bardzo szybko pałac znów ucierpiał, nie tylko podczas II wojny światowej, ale i w czasach komuny, kiedy został rozparcelowany i powstały tu magazyny, sklep oraz mieszkania.

Pałac w Korczewie
Pałac w Korczewie


W latach 90-tych XX wieku córki Ostrowskich odzyskały Pałac w Karczewie i wróciły tu na stałe. Wspaniale zrekonstruowały dziedzictwo czyli pałac, zabudowania gospodarcze oraz otaczający je zabytkowy park. Dziś w kompleksie pałacowym w Karczewie mieści się hotel oraz sala weselna. Pałac nazywany dziś "Perłą Podlasia" udostępniony jest dla turystów, są u organizowane wystawy i jest galeria.

Pałac w Korczewie
ul. Ks. Brzóski 3a, Korczew nad Bugiem
tel. 25/ 631-20-68, 693-299-692
http://korczew-palac.pl

Pałacowy park w Korczewie
Pałacowy park w Korczewie

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–18:00
  • wtorek: 09:00–18:00
  • środa: 09:00–18:00
  • czwartek: 09:00–18:00
  • piątek: 09:00–18:00
  • sobota: 09:00–18:00
  • niedziela: 09:00–18:00

Noclegi w Drohiczynie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Baszta w Korczewie
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4 głosów: 6)
Twoja ocena
Mazowszanka
Bardzo fajne, klimatyczne miejsce - wnętrza pałacowe bardzo mile mnie zaskoczyły.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024