Pałac w Korczewie

Pałac w Korczewie

(4 głosów: 6)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pałac w Korczewie nad Bugiem, niedaleko Drohiczyna sięga początkami roku 1734, kiedy to wybudował go kasztelan podlaski i poseł na Sejm Grodzieński - Wiktor Kuczyński. Był to wielce zamożny i przedsiębiorczy jegomość, zajmował się handlem zbożem i drewnem, a nazywany był "Królem Podlasia”. Jego pałac w Karczewie szybko natomiast zyskał miano "siedleckiego Wilanowa".Niestety podczas I wojny światowej pałac w Karczewie mocno ucierpiał i w latach miedzywojennych, w dzisiejszym kształcie odbudowali go hr. Krystyn i Wanda Ostrowscy. Nieszczęśliwie bardzo szybko pałac znów ucierpiał, nie tylko podczas II wojny światowej, ale i w czasach komuny, kiedy został rozparcelowany i powstały tu magazyny, sklep oraz mieszkania.

Pałacowy park w Korczewie
Pałacowy park w Korczewie

W latach 90-tych XX wieku córki Ostrowskich odzyskały Pałac w Karczewie i wróciły tu na stałe. Wspaniale zrekonstruowały dziedzictwo czyli pałac, zabudowania gospodarcze oraz otaczający je zabytkowy park. Dziś w kompleksie pałacowym w Karczewie mieści się hotel oraz sala weselna. Pałac nazywany dziś "Perłą Podlasia" udostępniony jest dla turystów, są u organizowane wystawy i jest galeria.Pałac w Korczewie
ul. Ks. Brzóski 3a, Korczew nad Bugiem
tel. 25/ 631-20-68, 693-299-692
http://korczew-palac.pl

Baszta w Korczewie
Baszta w Korczewie

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–18:00
  • wtorek: 09:00–18:00
  • środa: 09:00–18:00
  • czwartek: 09:00–18:00
  • piątek: 09:00–18:00
  • sobota: 09:00–18:00
  • niedziela: 09:00–18:00

Drohiczyn noclegi

Drohiczyn to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Drohiczyn Podlasie
Pałace i dworki
Normalna
pałace
52°21'15N, 22°36'50E
05 listopad 2015
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Mazowszanka
09 luty 2020 14:32
Bardzo fajne, klimatyczne miejsce - wnętrza pałacowe bardzo mile mnie zaskoczyły.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację