Parafia w Knychówku koło Drohiczyna na Podlasiu istnieje od XV wieku, kiedy Korczewscy ufundowali tutaj drewniany kościół. Obecny kościół Św. Stanisława Biskupa Męczennika i Św. Anny budowany był w latach 1631-68  i nosi zarówno cechy stylu gotyckiego i renesansowego. Ufundowali go Krzysztof Wiesiołowski oraz jego żona Aleksandra Marianna Sobieska - ciotka króla Jana III Sobieskiego.W 1727 roku powstał w świątyni barokowy ołtarz główny, ufundowany przez Wiktoryna Kuczyńskiego - ówczesnego właściciela pałacu w pobliskim Korczewie. W ołtarzu tym widnieje obraz patrona świątyni - Św. Stanisława. Po obu stronach nawy znajdują się natomiast renesansowe ołtarze boczne. Ciekawostką jest fakt, że w krypcie kościoła pochowani są dawni właściciele pałacu w Korczewie - Kuczyńscy i Ostrowscy.

Kościół w Knychówku
Kościół w Knychówku

W czasie Powstania Styczniowego w kościele w Knychówku odprawiał nabożeństwa ks. gen. Stanisław Brzóska, ukrywający się w pałacu korczewskim.

Obok kościoła w Knychówku stoi murowana dzwonnica oraz trójboczna kapliczka z 1806 roku.Kościół Św. Stanisława Biskupa Męczennika
Knychówek, Korczew

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145587 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021