Kościół w Knychówku

Kościół w Knychówku
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5

Parafia w Knychówku koło Drohiczyna na Podlasiu istnieje od XV wieku, kiedy Korczewscy ufundowali tutaj drewniany kościół. Obecny kościół Św. Stanisława Biskupa Męczennika i Św. Anny budowany był w latach 1631-68  i nosi zarówno cechy stylu gotyckiego i renesansowego. Ufundowali go Krzysztof Wiesiołowski oraz jego żona Aleksandra Marianna Sobieska - ciotka króla Jana III Sobieskiego.

W 1727 roku powstał w świątyni barokowy ołtarz główny, ufundowany przez Wiktoryna Kuczyńskiego - ówczesnego właściciela pałacu w pobliskim Korczewie. W ołtarzu tym widnieje obraz patrona świątyni - Św. Stanisława. Po obu stronach nawy znajdują się natomiast renesansowe ołtarze boczne. Ciekawostką jest fakt, że w krypcie kościoła pochowani są dawni właściciele pałacu w Korczewie - Kuczyńscy i Ostrowscy.

Kościół w Knychówku
Kościół w Knychówku

W czasie Powstania Styczniowego w kościele w Knychówku odprawiał nabożeństwa ks. gen. Stanisław Brzóska, ukrywający się w pałacu korczewskim.

Obok kościoła w Knychówku stoi murowana dzwonnica oraz trójboczna kapliczka z 1806 roku.

Kościół Św. Stanisława Biskupa Męczennika
Knychówek, Korczew

Noclegi w Podlasiu

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

(5 głosów: 1)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 1)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024