Ożarow - Muzeum Wnętrz Dworskich

Ożarów woj. łódzkie

(4.1 głosów: 21)

Ożarów to niewielka wioska w województwie łódzkim, leżąca 12 km na południe od Wielunia, wśród pasma pagórków ożarowskich, które są najwyższymi wzniesieniami tej części Wyżyny Wieluńskiej, zaliczanej do Jury Krakowsko-Częstochowskiej.Zabytki w Ożarowie

- Dwór w Ożarowie - piękny drewniany dwór z 1757 roku, wybudowany w miejscu poprzedniego dworu, wybudowany przez Władysława Bartochowskiego - późniejszego kasztelana wieluńskiego. W dworze mieści się dziś Muzeum Wnętrz Dworskich, oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie
Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie

Wiatrak w Ożarowie, Kocilew - zabytkowy wiatrak typu koźlak, średnica zataczanego przez skrzydła wiatraka okręgu to około 17 metrów. Wiatrak powstał za sprawą rodziny Kowalskich w 1914 w miejscu wcześniejszego wiatraka, obecnie należy on do Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie.- Kościół Św. Marii Magdaleny w Ożarowie - kościół z 1961 roku, nawiązujący do gotyku, to już trzecia świątynia w tym miejscu, wcześniej stały tu kościoły drewniane, pierwszy spłonął w 1742 roku, drugi zaś w 1916 roku. Kościół w Ożarowie kryje ołtarz główny z XIX wieku z okazałymi kolumnami i współczesnym obrazem przedstawiającym Marię Magdalenę i Jezusa. Ciekawa jest tu ambona, pochodząca z fary wieluńskiej, zniszczonej przez Niemców podczas II wojny światowej. 

Ożarów dwór drewniany
Ożarów dwór drewniany
Młyn w Ożarowie
Ożarów wiatrak
Ożarów koło Wielunia
Ożarów koło Wielunia
Ożarów koło Wielunia
Ożarów koło Wielunia
Ożarów koło Wielunia
Ożarów koło Wielunia
Ożarów koło Wielunia
Ożarów koło Wielunia
Ożarów koło Wielunia

Ożarów woj. łódzkie noclegi

Ożarów woj. łódzkie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°8'24N, 18°30'58E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021