Ożarow - Muzeum Wnętrz Dworskich

Ożarów woj. łódzkie

(4.4 głosów: 16)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Ożarów to niewielka wioska w województwie łódzkim, leżąca 12 km na południe od Wielunia, wśród pasma pagórków ożarowskich, które są najwyższymi wzniesieniami tej części Wyżyny Wieluńskiej, zaliczanej do Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Zabytki w Ożarowie

- Dwór w Ożarowie - piękny drewniany dwór z 1757 roku, wybudowany w miejscu poprzedniego dworu, wybudowany przez Władysława Bartochowskiego - późniejszego kasztelana wieluńskiego. W dworze mieści się dziś Muzeum Wnętrz Dworskich, oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie
Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie


Wiatrak w Ożarowie, Kocilew - zabytkowy wiatrak typu koźlak, średnica zataczanego przez skrzydła wiatraka okręgu to około 17 metrów. Wiatrak powstał za sprawą rodziny Kowalskich w 1914 w miejscu wcześniejszego wiatraka, obecnie należy on do Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie.

- Kościół Św. Marii Magdaleny w Ożarowie - kościół z 1961 roku, nawiązujący do gotyku, to już trzecia świątynia w tym miejscu, wcześniej stały tu kościoły drewniane, pierwszy spłonął w 1742 roku, drugi zaś w 1916 roku. Kościół w Ożarowie kryje ołtarz główny z XIX wieku z okazałymi kolumnami i współczesnym obrazem przedstawiającym Marię Magdalenę i Jezusa. Ciekawa jest tu ambona, pochodząca z fary wieluńskiej, zniszczonej przez Niemców podczas II wojny światowej. 

Ożarów dwór drewniany
Ożarów dwór drewniany

Noclegi w

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Ożarów woj. łódzkie - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częste pytania i odpowiedzi dotyczące

Turyści najczęściej odwiedzają: Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie, a potem Wiatrak w Ożarowie i .

Młyn w Ożarowie
Ożarów wiatrak
Ożarów koło Wielunia
Ożarów koło Wielunia
Ożarów koło Wielunia
Ożarów koło Wielunia
Ożarów koło Wielunia
Ożarów koło Wielunia
Ożarów koło Wielunia
Ożarów koło Wielunia
Ożarów koło Wielunia
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023