Ożarow - Muzeum Wnętrz Dworskich

Ożarów woj. łódzkie

Ożarów to niewielka wioska w województwie łódzkim, leżąca 12 km na południe od Wielunia, wśród pasma pagórków ożarowskich, które są najwyższymi wzniesieniami tej części Wyżyny Wieluńskiej, zaliczanej do Jury Krakowsko-Częstochowskiej.Zabytki w Ożarowie

- Dwór w Ożarowie - piękny drewniany dwór z 1757 roku, wybudowany w miejscu poprzedniego dworu, wybudowany przez Władysława Bartochowskiego - późniejszego kasztelana wieluńskiego. W dworze mieści się dziś Muzeum Wnętrz Dworskich, oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

Ożarów dwór drewniany
Ożarów dwór drewniany

Wiatrak w Ożarowie, Kocilew - zabytkowy wiatrak typu koźlak, średnica zataczanego przez skrzydła wiatraka okręgu to około 17 metrów. Wiatrak powstał za sprawą rodziny Kowalskich w 1914 w miejscu wcześniejszego wiatraka, obecnie należy on do Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie.- Kościół Św. Marii Magdaleny w Ożarowie - kościół z 1961 roku, nawiązujący do gotyku, to już trzecia świątynia w tym miejscu, wcześniej stały tu kościoły drewniane, pierwszy spłonął w 1742 roku, drugi zaś w 1916 roku. Kościół w Ożarowie kryje ołtarz główny z XIX wieku z okazałymi kolumnami i współczesnym obrazem przedstawiającym Marię Magdalenę i Jezusa. Ciekawa jest tu ambona, pochodząca z fary wieluńskiej, zniszczonej przez Niemców podczas II wojny światowej. 

Ożarów woj. łódzkie noclegi

Ożarów woj. łódzkie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
51°8'24N, 18°30'58E
15 maj 2016
02 luty 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację