Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Ożarów to niewielka wioska w województwie łódzkim, leżąca 12 km na południe od Wielunia, wśród pasma pagórków ożarowskich, które są najwyższymi wzniesieniami tej części Wyżyny Wieluńskiej, zaliczanej do Jury Krakowsko-Częstochowskiej.Zabytki w Ożarowie

- Dwór w Ożarowie - piękny drewniany dwór z 1757 roku, wybudowany w miejscu poprzedniego dworu, wybudowany przez Władysława Bartochowskiego - późniejszego kasztelana wieluńskiego. W dworze mieści się dziś Muzeum Wnętrz Dworskich, oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

Ożarów dwór drewniany
Ożarów dwór drewniany


Wiatrak w Ożarowie, Kocilew - zabytkowy wiatrak typu koźlak, średnica zataczanego przez skrzydła wiatraka okręgu to około 17 metrów. Wiatrak powstał za sprawą rodziny Kowalskich w 1914 w miejscu wcześniejszego wiatraka, obecnie należy on do Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie.

- Kościół Św. Marii Magdaleny w Ożarowie - kościół z 1961 roku, nawiązujący do gotyku, to już trzecia świątynia w tym miejscu, wcześniej stały tu kościoły drewniane, pierwszy spłonął w 1742 roku, drugi zaś w 1916 roku. Kościół w Ożarowie kryje ołtarz główny z XIX wieku z okazałymi kolumnami i współczesnym obrazem przedstawiającym Marię Magdalenę i Jezusa. Ciekawa jest tu ambona, pochodząca z fary wieluńskiej, zniszczonej przez Niemców podczas II wojny światowej. 

Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie
Młyn w Ożarowie
Ożarów wiatrak
Ożarów koło Wielunia Ożarów koło Wielunia Ożarów koło Wielunia Ożarów koło Wielunia Ożarów koło Wielunia Ożarów koło Wielunia Ożarów koło Wielunia Ożarów koło Wielunia Ożarów koło Wielunia

Ożarów woj. łódzkie noclegi

Ożarów woj. łódzkie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125483 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020