Kluczbork

Kluczbork

(4.1 głosów: 36)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kluczbork to ładne miasto leżące w województwie opolskim, nad rzeką Stobrawą, około 50 km od Opola. Jego historia sięga XIII wieku, kiedy to został założony przez joannitów.Póżniej o tym mieście głośno było za sprawą Jana z Kluczborka - autora mowy przygotowanej na powitanie Władysława Jagiełły po grunwaldzkiej bitwie. Z Kluczborskiej Ziemi pochodzi też ks. Jan Dzierżon - słynny pszczelarz, którego imię nosi tutejsze Muzeum.

Kluczbork Brama Krakowska
Kluczbork Brama Krakowska

Zabytki w Kluczborku

- Brama Krakowska, ul. Zamkowa - fragment obwarowań miejskich pochodzących z czasów średniowiecza- Ratusz w Kluczborku, Rynek -piękna budowla z XVIII wieku

Kluczbork kościół Chrystusa Zbawiciela
Kluczbork kościół Chrystusa Zbawiciela

- Kościół Chrystusa Zbawiciela - gotycki kościół z XIV wieku, obecnie ewangelicki- Kościół Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, ul. Skłodowskiej 8

Ratusz, Danusia
Urząd Miasta, Danusia
Kluczbork

- Muzeum im. Dzierżona, ul. Zamkowa 10

Atrakcje w Kluczborku

Kluczbork otacza malownicza mozaika lasów, pól i łąk, której przemierzanie ścieżkami pieszymi i rowerowymi daje niesamowitą radość i przyjemność. Niemal w centrum znajduje się ładny Park Miejski i pobliski Staw Kościuszki.

Brama Krakowska, Danusia
Brama Krakowska, Danusia

Mapa Kluczborka z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Kluczborku. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Kluczbork noclegi

Kluczbork to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Kluczborku. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
ekspozycja uli, Danusia
Ratuszw Kluczborku, Danusia
Rynek w Kluczborku, Danusia
widok na Bramę Kraowską od strony Rynku, Danusia
widok od strony Rynku na Bramę Krakowską, Danusia
Muzeum ks. Dzierżona, Danusia
kościół pw. Chrystusa Zbawiciela, Danusia
ekspozycja uli, Danusia
Rynek, Danusia
deptak przy Rynku, Danusia
Różowa Aleja, Danusia
staw Kościuszki, Danusia
staw Kościuszki, Danusia
Muzeum ks. Dzierżona w Kluczborku, Danusia
kswer na Rynku, Danusia
50°58'23N, 18°12'50E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Ms. Gospo
Ciekawe miasteczko z niedużym ale ładnym rynkiem.
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021