Kluczbork

Kluczbork

(4.1 głosów: 45)

Kluczbork to ładne miasto leżące w województwie opolskim, nad rzeką Stobrawą, około 50 km od Opola. Jego historia sięga XIII wieku, kiedy to został założony przez joannitów.Póżniej o tym mieście głośno było za sprawą Jana z Kluczborka - autora mowy przygotowanej na powitanie Władysława Jagiełły po grunwaldzkiej bitwie. Z Kluczborskiej Ziemi pochodzi też ks. Jan Dzierżon - słynny pszczelarz, którego imię nosi tutejsze Muzeum.

Kluczbork kościół Chrystusa Zbawiciela
Kluczbork kościół Chrystusa Zbawiciela

Zabytki w Kluczborku

- Brama Krakowska, ul. Zamkowa - fragment obwarowań miejskich pochodzących z czasów średniowiecza- Ratusz w Kluczborku, Rynek -piękna budowla z XVIII wieku

Ratusz, Danusia
Urząd Miasta, Danusia
Kluczbork

- Kościół Chrystusa Zbawiciela - gotycki kościół z XIV wieku, obecnie ewangelicki- Kościół Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, ul. Skłodowskiej 8

Brama Krakowska, Danusia
Brama Krakowska, Danusia

- Muzeum im. Dzierżona, ul. Zamkowa 10

Atrakcje w Kluczborku

Kluczbork otacza malownicza mozaika lasów, pól i łąk, której przemierzanie ścieżkami pieszymi i rowerowymi daje niesamowitą radość i przyjemność. Niemal w centrum znajduje się ładny Park Miejski i pobliski Staw Kościuszki.

ekspozycja uli, Danusia
ekspozycja uli, Danusia
Ratuszw Kluczborku, Danusia
Rynek w Kluczborku, Danusia
widok na Bramę Kraowską od strony Rynku, Danusia
widok od strony Rynku na Bramę Krakowską, Danusia
Muzeum ks. Dzierżona, Danusia
kościół pw. Chrystusa Zbawiciela, Danusia
ekspozycja uli, Danusia
Rynek, Danusia
deptak przy Rynku, Danusia
Różowa Aleja, Danusia
staw Kościuszki, Danusia
staw Kościuszki, Danusia
Muzeum ks. Dzierżona w Kluczborku, Danusia
kswer na Rynku, Danusia

Kluczbork noclegi

Kluczbork to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Kluczborku. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°58'23N, 18°12'50E
09 październik 2016
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację