50°58'23" N, 18°12'50" E
Opolskie
2016-10-09
2020-02-03 02:00

Opis Kluczborka

Kluczbork to ładne miasto leżące w województwie opolskim, nad rzeką Stobrawą, około 50 km od Opola. Jego historia sięga XIII wieku, kiedy to został założony przez joannitów.Póżniej o tym mieście głośno było za sprawą Jana z Kluczborka - autora mowy przygotowanej na powitanie Władysława Jagiełły po grunwaldzkiej bitwie. Z Kluczborskiej Ziemi pochodzi też ks. Jan Dzierżon - słynny pszczelarz, którego imię nosi tutejsze Muzeum.

Kluczbork Brama Krakowska
Kluczbork Brama Krakowska

Zabytki w Kluczborku

- Brama Krakowska, ul. Zamkowa - fragment obwarowań miejskich pochodzących z czasów średniowiecza

- Ratusz w Kluczborku, Rynek -piękna budowla z XVIII wieku

Kluczbork kościół Chrystusa Zbawiciela
Ratusz
Urząd Miasta


- Kościół Chrystusa Zbawiciela - gotycki kościół z XIV wieku, obecnie ewangelicki

- Kościół Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, ul. Skłodowskiej 8

Kluczbork
Kluczbork


- Muzeum im. Dzierżona, ul. Zamkowa 10

Atrakcje w Kluczborku

Kluczbork otacza malownicza mozaika lasów, pól i łąk, której przemierzanie ścieżkami pieszymi i rowerowymi daje niesamowitą radość i przyjemność. Niemal w centrum znajduje się ładny Park Miejski i pobliski Staw Kościuszki.

Brama Krakowska
Brama Krakowska
ekspozycja uli Ratuszw Kluczborku Rynek w Kluczborku widok na Bramę Kraowską od strony Rynku widok od strony Rynku na Bramę Krakowską Muzeum ks. Dzierżona kościół pw. Chrystusa Zbawiciela ekspozycja uli Rynek deptak przy Rynku Różowa Aleja staw Kościuszki staw Kościuszki Muzeum ks. Dzierżona w Kluczborku kswer na Rynku

Kluczbork noclegi

Kluczbork to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Kluczborku. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021