Muzeum Ziemi Wieluńskiej mieści się w dawnym obiekcie sakralnym - murowanym zespole klasztornym bernardynek z początku XVII wieku wybudowanym na zlecenie Anny ze Sroczyńskich Koniecpolskiej.
W latach 60-tych XX wieku na terenie zespołu pobernardyńskiego przeprowadzono badania archeologiczne, po czym budowlę odrestaurowano przystosowując ją na potrzeby Muzeum Ziemi Wieluńskiej, które znajduje się niedaleko wieluńskiej kolegiaty.
Na codzień w Muzeum w Wieluniu zobaczyć można 3 wystawy stałe - "Pradzieje ziemi wieluńskiej", "Życie codzienne wsi wieluńskiej na początku XX wieku " i "Tragedia Wielunia - 1 września 1939 r.".
Ciekawym Oddziałem Muzeum Ziemi Wieluńskiej jest Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie mieszczące się w uroczym drewnianym dworze.
Muzeum Ziemi Wieluńskiej
ul. Narutowicza 13, Wieluń
tel. 43/ 843-43-34
mzw@poczta.onet.pl
www.muzeum.wielun.pl
Godziny zwiedzania: wt i pt 9.00-16.00, śr i czw 9.00-15.30, sb 9.00-14.00, nd 11.00-16.00
Bilety: normalny 3,50, ulgowy 2,50, w niedzielę wstęp wolny
Wieluń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Ale fajnie