Muzeum Wsi Radomskiej

Muzeum Wsi Radomskiej
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.6

Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu to piękny Skansen, który powstał w 1976 roku dla zachowania dla przyszłych pokoleń dziedzictwa kulturowego dawnych mieszkańców tych ziem - krainy leżącej na pograniczu Mazowsza i Małopolski.

W Skansenie w Radomiu podziwiać można aż 80 zabytków dawnego budownictwa wiejskiego, wśród nich są chałupy, dwory, kościół, budynki gospodarcze, kuźnie, wiatraki i młyny wodne, kolejne obiekty czekają na montaż, bowiem MWR stale się rozwija. Muzeum pełne jest także eksponatów ruchomych, wśród których warto zwrócić uwagę na kolekcje: pojazdów, maszyn rolniczych, uli i narzędzi pszczelarskich, tkanin oraz sztuki ludowej. Skansen w Radomiu to cudowne miejsce, w którym możemy przenieść się w nie tak bardzo odległą, ale jakże inną od dnia dzisiejszego przeszłość naszych dziadów i pradziadów, kiedy życie toczyło się zgodnie z prawami natury, w całkowitej zależności od pory dnia i pory roku. Odbywają się tutaj również ciekawe imprezy plenerowe.

Muzeum Wsi Radomskiej
Muzeum Wsi Radomskiej


Oddziałem Muzeum Wsi Radomskiej jest Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze (Al. Jana Pawła II 11), z siedzibą w zabytkowym dworze z połowy XIX wieku, gdzie główna wystawa poświęcona jest życiu i działalności słynnego etnografa - Oskara Kolberga, żyjącego w latach 1814­-90.

Dojazd do MWR

Jadąc główną drogą E77 z Radomia w kierunku Szydłowca (Warszawa-Kraków) należy na obrzeżach Radomia skręcić w ulicę Szydłowiecką, dojazd ul. Krychnowicką, a wejście do Muzeum znajduje się od ulicy Stawowej.

Muzeum Wsi Radomskiej
Muzeum Wsi Radomskiej

Muzeum Wsi Radomskiej
ul. Szydłowiecka 30, Radom (wejście od ul. Stawowej, dojazd od ul. Krychnowickiej)
tel. 3320-92-81
muzeumwsi@muzeum-radom.pl
www.muzeum-radom.pl
Godziny zwiedzania: Niedziela Palmowa - 30 IX wt-pt 9.00-17.00, sb-nd 10.00-18.00, 1 X - Nd Palmowa wt-piątek 9.00-15.30, sb-nd 10.00-15.00, w pn wstęp do Muzeum jest bezpłatny, bez wystaw czasowych
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 6 zł

Muzeum im. Oskara Kolberga - Oddział MWR
Al. Jana Pawła II 11, Przysucha
tel. 675-22-48

Muzeum Wsi Radomskiej
Muzeum Wsi Radomskiej
Muzeum Wsi Radomskiej


Informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–17:00
  • wtorek: 09:00–17:00
  • środa: 09:00–17:00
  • czwartek: 09:00–17:00
  • piątek: 09:00–17:00
  • sobota: 10:00–18:00
  • niedziela: 10:00–18:00

Noclegi w Radomiu

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Muzeum Wsi Radomskiej
Muzeum Wsi Radomskiej
Muzeum Wsi Radomskiej
Muzeum Wsi Radomskiej
Muzeum Wsi Radomskiej
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.6 głosów: 19)
Twoja ocena
Artur

przepiękne miejsce,wspaniała okolica ,cisza ,polecam na zwiedzanie dla całych rodzin

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024