Muzeum Wsi Radomskiej

Muzeum Wsi Radomskiej

(4.6 głosów: 18)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu to piękny Skansen, który powstał w 1976 roku dla zachowania dla przyszłych pokoleń dziedzictwa kulturowego dawnych mieszkańców tych ziem - krainy leżącej na pograniczu Mazowsza i Małopolski.W Skansenie w Radomiu podziwiać można aż 80 zabytków dawnego budownictwa wiejskiego, wśród nich są chałupy, dwory, kościół, budynki gospodarcze, kuźnie, wiatraki i młyny wodne, kolejne obiekty czekają na montaż, bowiem MWR stale się rozwija. Muzeum pełne jest także eksponatów ruchomych, wśród których warto zwrócić uwagę na kolekcje: pojazdów, maszyn rolniczych, uli i narzędzi pszczelarskich, tkanin oraz sztuki ludowej. Skansen w Radomiu to cudowne miejsce, w którym możemy przenieść się w nie tak bardzo odległą, ale jakże inną od dnia dzisiejszego przeszłość naszych dziadów i pradziadów, kiedy życie toczyło się zgodnie z prawami natury, w całkowitej zależności od pory dnia i pory roku. Odbywają się tutaj również ciekawe imprezy plenerowe.

Muzeum Wsi Radomskiej, Pawik
Muzeum Wsi Radomskiej, Pawik

Oddziałem Muzeum Wsi Radomskiej jest Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze (Al. Jana Pawła II 11), z siedzibą w zabytkowym dworze z połowy XIX wieku, gdzie główna wystawa poświęcona jest życiu i działalności słynnego etnografa - Oskara Kolberga, żyjącego w latach 1814­-90.Dojazd do MWR

Jadąc główną drogą E77 z Radomia w kierunku Szydłowca (Warszawa-Kraków) należy na obrzeżach Radomia skręcić w ulicę Szydłowiecką, dojazd ul. Krychnowicką, a wejście do Muzeum znajduje się od ulicy Stawowej.

Muzeum Wsi Radomskiej, Pawik
Muzeum Wsi Radomskiej, Pawik

Muzeum Wsi Radomskiej
ul. Szydłowiecka 30, Radom (wejście od ul. Stawowej, dojazd od ul. Krychnowickiej)
tel. 3320-92-81
muzeumwsi@muzeum-radom.pl
www.muzeum-radom.pl
Godziny zwiedzania: Niedziela Palmowa - 30 IX wt-pt 9.00-17.00, sb-nd 10.00-18.00, 1 X - Nd Palmowa wt-piątek 9.00-15.30, sb-nd 10.00-15.00, w pn wstęp do Muzeum jest bezpłatny, bez wystaw czasowych
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 6 złMuzeum im. Oskara Kolberga - Oddział MWR
Al. Jana Pawła II 11, Przysucha
tel. 675-22-48

Muzeum Wsi Radomskiej, Pawik
Muzeum Wsi Radomskiej, Pawik
Muzeum Wsi Radomskiej, Pawik
Muzeum Wsi Radomskiej, Pawik
Muzeum Wsi Radomskiej, Pawik
Muzeum Wsi Radomskiej, Pawik
Muzeum Wsi Radomskiej, Pawik
Muzeum Wsi Radomskiej, Pawik

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–17:00
  • wtorek: 09:00–17:00
  • środa: 09:00–17:00
  • czwartek: 09:00–17:00
  • piątek: 09:00–17:00
  • sobota: 10:00–18:00
  • niedziela: 10:00–18:00

Radom noclegi

Radom to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Radom
Muzea i skanseny
Ważna
muzea skanseny
51°21'47N, 21°4'51E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Artur

przepiękne miejsce,wspaniała okolica ,cisza ,polecam na zwiedzanie dla całych rodzin

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021