Katedra w Radomiu. Jeden z najwyższych kościołów w Polsce

Aktualizacja: 2024-07-01
Katedra w Radomiu
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.7

Katedra Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu to piękna, bardzo okazała świątynia neogotycka, znajdująca się przy ulicy Henryka Sienkiewicza. To jeden z najwyższych kościołów w Polsce, jego wysokość to 72 m. Najwyższa świątynia w Polsce to Bazylika MB Bolesnej Królowej Polski w Licheniu, której wysokość to ponad 140 m!

Historia katedry w Radomiu

Radomską katedrę zbudowano w latach 1894-1911 według projektu Józefa Piusa Dziekońskiego. A powstała dlatego, że dwa istniejące kościoły - fara Św. Jana Chrzciciela i kościół pobernardyński nie były w stanie pomieścić wszystkich radomskich wiernych.

4 czerwca 1991 roku, jeszcze wówczas konkatedrę, odwiedził papież Jan Paweł II, późniejszy Święty. Jego pomnik od 2008 roku stoi przed świątynią. Obecnie katedra w Radomiu jest po gruntownym remoncie i prezentuje się wspaniale. Znajdziesz ją niedaleko deptaka, za Parkiem Kościuszki.

Katedra w Radomiu
Katedra w Radomiu
Papież
Papież

 

Informacje praktyczne

Katedra Opieki Najświętszej Maryi Panny
Henryka Sienkiewicza 13, Radom

Noclegi w Radomiu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

Katedra w Radomiu
(4.7 głosów: 17)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.7 głosów: 17)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024