Deptakiem w Radomiu stała się ulica Żeromskiego - reprezentacyjna i historyczna promenda miasta. Niegdyś był to trakt zwany Przedmieściem Lubelskim, gdzie znajdowały się liczne szynki i zajazdy. W sąsiedztwie miasta kazimierzowskiego stał klasztor oraz kościół Bernardynów zachowany do dziś, a także kościół św. Leonarda rozebrany w XIX wieku. Później trakt wcielono do miasta i nazwano ulicą Lubelską.Do deptaka z Rynku prowadzi uliczka Rwańska. Miejsce to zachwyca dziś ciekawą architekturą, stoją tu klasycystyczne, XIX-wieczne kamienice, pałacyki oraz pałace, a ponadto pojawiły się nowoczesne, przyjemne dla oka rozwiązania. To sprawia, że ulica Żeromskiego w Radomiu jest lubianym miejscem spacerów, imprez plenerowych koncertów itp. Przylega do niej również Park im. Tadeusza Kościuszki z dużym pomnikiem Jana Kochanowskiego.

Deptak Radom
Deptak Radom

Deptak
ul. Żeromskiego, Radom

Radom Deptak Radom Pałac Karschów Radom deptak

Radom noclegi

Radom to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Artur Weekendowy turysta 38 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-07-10 na

bardzo ładny deptak,kilka ciekawych zabytków ,kilka pomników, sporo kafejek, polecam na spacerek

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021