Deptak w Radomiu

Deptak w Radomiu

(4.3 głosów: 19)

Deptakiem w Radomiu stała się ulica Żeromskiego - reprezentacyjna i historyczna promenda miasta. Niegdyś był to trakt zwany Przedmieściem Lubelskim, gdzie znajdowały się liczne szynki i zajazdy. W sąsiedztwie miasta kazimierzowskiego stał klasztor oraz kościół Bernardynów zachowany do dziś, a także kościół św. Leonarda rozebrany w XIX wieku. Później trakt wcielono do miasta i nazwano ulicą Lubelską.Do deptaka z Rynku prowadzi uliczka Rwańska. Miejsce to zachwyca dziś ciekawą architekturą, stoją tu klasycystyczne, XIX-wieczne kamienice, pałacyki oraz pałace, a ponadto pojawiły się nowoczesne, przyjemne dla oka rozwiązania. To sprawia, że ulica Żeromskiego w Radomiu jest lubianym miejscem spacerów, imprez plenerowych koncertów itp. Przylega do niej również Park im. Tadeusza Kościuszki z dużym pomnikiem Jana Kochanowskiego.

Radom Deptak
Radom Deptak

Deptak
ul. Żeromskiego, RadomRadom
Pałac Karschów
Radom deptak

Radom noclegi

Radom to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Radom
Rynki, place i deptaki
Ważna
deptaki
51°24'4N, 21°9'16E
07 kwiecień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Artur
10 lipiec 2017 13:53

bardzo ładny deptak,kilka ciekawych zabytków ,kilka pomników, sporo kafejek, polecam na spacerek

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację