Deptak w Radomiu

Deptak w Radomiu
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Deptakiem w Radomiu stała się ulica Żeromskiego - reprezentacyjna i historyczna promenda miasta. Niegdyś był to trakt zwany Przedmieściem Lubelskim, gdzie znajdowały się liczne szynki i zajazdy. W sąsiedztwie miasta kazimierzowskiego stał klasztor oraz kościół Bernardynów zachowany do dziś, a także kościół św. Leonarda rozebrany w XIX wieku. Później trakt wcielono do miasta i nazwano ulicą Lubelską.

Do deptaka z Rynku prowadzi uliczka Rwańska. Miejsce to zachwyca dziś ciekawą architekturą, stoją tu klasycystyczne, XIX-wieczne kamienice, pałacyki oraz pałace, a ponadto pojawiły się nowoczesne, przyjemne dla oka rozwiązania. To sprawia, że ulica Żeromskiego w Radomiu jest lubianym miejscem spacerów, imprez plenerowych koncertów itp. Przylega do niej również Park im. Tadeusza Kościuszki z dużym pomnikiem Jana Kochanowskiego.

Deptak Radom
Deptak Radom


Deptak
ul. Żeromskiego, Radom

Noclegi w Radomiu

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Radom Deptak
Radom
Pałac Karschów
Radom deptak
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 19)
Twoja ocena
Artur

bardzo ładny deptak,kilka ciekawych zabytków ,kilka pomników, sporo kafejek, polecam na spacerek

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024