Dinozaur w Sosnowcu, mokunka

Muzeum Nauk o Ziemi i Dinozaur w Sosnowcu

(4.2 głosów: 21)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Popularna Żyleta w Sosnowcu to siedziba Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego. Jest to najwyższy budynek w Sosnowcu, nazywany żyletą ze względu na swój kształt. Żyleta to wieżowiec zbudowany w latach 70. XX wieku. Znajduje się przy ul. Będzińskiej w Sosnowcu, ma 20 pięter (18 użytkowych) i liczy 84 metry wysokości! W 2007 roku Żyleta przeszła modernizację, wówczas, stara pomarańczowa elewacja została zastąpiona niebieską, wyglądającą bardzo ładnie i nowocześnie. Budynek w dużym stopniu jest przeszklony. Na szczycie Żylety mieści się taras widokowy!

Żyleta w Sosnowcu
Żyleta w Sosnowcu

Dinozaur w Sosnowcu

Ogromny sosnowiecki Dino stojący z boku Żylety to drapieżny tyranozaur, ma ostre pazury i równie ostre zęby, które dokładnie widać. Obok dinozaura stanęła tabliczka z opisem i charakterystyką tyranozaura. Dinozaur w Sosnowcu nie jest jednak straszny, mimo, że sięga wysokości kilku kondygnacji.Muzeum Nauk o Ziemi

W Żylecie powstało kilka lat temu ciekawe Muzeum Nauk o Ziemi. Gromadzi ono około 4 000 okazów z Polski i całego świata. Przedstawiają one dynamiczną historię Ziemi i ewolucję życia. Są tu repliki dinozaurów, bogata kolekcja amonitów, ogromnych brył węgla z odciśniętymi widłakami i skrzypami, wiele minerałów czy meteorytów. Jest też ekspozycja "Człowiek z epoki kamienia łupanego".

, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Aktualne godziny zwiedzania znajdziesz na stronie: http://muzeum.wnoz.us.edu.pl

Adres

Muzeum Nauk o Ziemi
ul. Będzińska 60, Sosnowiec
tel. 32/ 368-96-03

GPS: 50°17'58N, 19°8'3E

Sosnowiec noclegi

Sosnowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Dinozaur w Sosnowcu, mokunka
Wydział Nauk o Ziemi
, mokunka
Sosnowiec
Normalna
muzea dla dzieci dinozaury wieżowce muzea geologiczne
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Dzaga_16
Bardzo miła obsługa
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023