Muzeum Kochanowskiego w Czarnolesie

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie

(4.7 głosów: 12)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Na południowych krańcach Mazowsza, niedaleko Puław zagubił się maleńki Czarnolas, a w nim słynne Muzeum Jana Kochanowskiego. Miejsce to znane jest chyba każdemu Polakowi, bo już jako dzieci czytamy w szkole o Czarnolesie, w którym mieszkał i tworzył nasz słynny poeta - Jan Kochanowski.Muzeum zorganizowano z XIX-wiecznym dworze Jabłonowskich, a przybliża ono życie i twórczość Kochanowskiego oraz jego wielka tragedia, która właśnie w Czarnolesie się wydarzyła. Chodzi oczywiście o przedwczesną śmierć Urszulki - córki poety, której zadedykował cykl trenów składający się z 19 wierszy poświęconych Urszulce.

Muzeum Kochanowskiego w Czarnolesie
Muzeum Kochanowskiego w Czarnolesie

Dziś w Czarnolesie niedaleko dworu stoi kamienny sarkofag z wyrytym imieniem Urszula, a stoi on w miejscu słynnej z dzieł Kochanowskiego lipy, pod którą miał siąść gość i odpocząć. Obok wznosi się też kaplica, w której przedstawiono scenę żałoby Kochanowskiego po śmierci ukochanej córki.Dwór oraz inne obiekty stoją w zabytkowym parku, który również stanowi część Muzeum. Park czynny jest codziennie do zmierzchu, wstęp do parku jest bezpłatny.

Muzeum Kochanowskiego w Czarnolesie
Muzeum Kochanowskiego w Czarnolesie

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie
Oddział Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu
Policzna
​tel. 677-20-05
muzeum-czarnolas@wp.pl
http://cyfrowyczarnolas.pl
Zwiedzanie: pn nieczynne, wt-pt 8.00-16.00, sb-nd 10.00-18.00 , po sezonie sb-nd 9.00-16.00
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 8 zł, w sb zwiedzanie bezpłatneGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 08:00–16:00
  • środa: 08:00–16:00
  • czwartek: 08:00–16:00
  • piątek: 08:00–16:00
  • sobota: 09:00–16:00
  • niedziela: 09:00–16:00

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Czarnolasu wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Czarnolas noclegi

Czarnolas to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Muzeum Kochanowskiego w Czarnolesie
Muzeum Kochanowskiego w Czarnolesie
Muzeum Kochanowskiego w Czarnolesie
Czarnolas
Muzea i skanseny
Ważna
muzea
51°25'50N, 21°42'38E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

karrrr96

😉

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021