Muzeum Kochanowskiego w Czarnolesie

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie

(4.7 głosów: 12)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Na południowych krańcach Mazowsza, niedaleko Puław zagubił się maleńki Czarnolas, a w nim słynne Muzeum Jana Kochanowskiego. Miejsce to znane jest chyba każdemu Polakowi, bo już jako dzieci czytamy w szkole o Czarnolesie, w którym mieszkał i tworzył nasz słynny poeta - Jan Kochanowski.Muzeum zorganizowano z XIX-wiecznym dworze Jabłonowskich, a przybliża ono życie i twórczość Kochanowskiego oraz jego wielka tragedia, która właśnie w Czarnolesie się wydarzyła. Chodzi oczywiście o przedwczesną śmierć Urszulki - córki poety, której zadedykował cykl trenów składający się z 19 wierszy poświęconych Urszulce.

Muzeum Kochanowskiego w Czarnolesie
Muzeum Kochanowskiego w Czarnolesie

Dziś w Czarnolesie niedaleko dworu stoi kamienny sarkofag z wyrytym imieniem Urszula, a stoi on w miejscu słynnej z dzieł Kochanowskiego lipy, pod którą miał siąść gość i odpocząć. Obok wznosi się też kaplica, w której przedstawiono scenę żałoby Kochanowskiego po śmierci ukochanej córki.Dwór oraz inne obiekty stoją w zabytkowym parku, który również stanowi część Muzeum. Park czynny jest codziennie do zmierzchu, wstęp do parku jest bezpłatny.

Muzeum Kochanowskiego w Czarnolesie
Muzeum Kochanowskiego w Czarnolesie
Muzeum Kochanowskiego w Czarnolesie

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie
Oddział Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu
Policzna
​tel. 677-20-05
muzeum-czarnolas@wp.pl
http://cyfrowyczarnolas.pl
Zwiedzanie: pn nieczynne, wt-pt 8.00-16.00, sb-nd 10.00-18.00 , po sezonie sb-nd 9.00-16.00
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 8 zł, w sb zwiedzanie bezpłatneGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 08:00–16:00
  • środa: 08:00–16:00
  • czwartek: 08:00–16:00
  • piątek: 08:00–16:00
  • sobota: 09:00–16:00
  • niedziela: 09:00–16:00

Czarnolas noclegi

Czarnolas to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Czarnolas
Muzea i skanseny
Ważna
muzea
51°25'50N, 21°42'38E
22 listopad 2016
30 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

karrrr96
10 kwiecień 2017 20:56

;)

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację