Kościół Św. Wojciecha w Jeleśni

(3.9 głosów: 7)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół Św. Wojciecha w Jeleśni wzniesiony został na przełomie XVII i XVIII wieku, na miejscu wcześniejszej drewnianej świątyni. Budowla reprezentuje styl barokowy, natomiast wyposażenie ma charakter głównie rokokowy. Ołtarz główny pochodzi z 1790 roku, a chór muzyczny z 1785 roku. Ponadto w kościele cenne są dwie kamienne chrzcielnice wykute w XVIII wieku przez żywieckiego kamieniarza Wojciecha Kucharskiego oraz cztery późnobarokowe konfesjonały z 1776 roku.

Z obrazów zachowały się płótna z wizerunkami Św. Ignacego Loyoli, Św. Jana Kantego i błogosławionej Kunegundy. Obraz patrona kościoła - Św. Wojciecha namalowany został przez słynnego malarza w okolicy, który jest autorem dzieł w wielu kościołach Żywiecczyzny - Antoniego Krzęstkiewicza. Przy świątyni zachował się fragment dawnego cmentarza. Zobaczyć tu można kilka nagrobków - ślad słynnych miejscowych postaci.Adres

Kościół Św. Wojciecha
ul. Rynek 2, Jeleśnia
tel. 33/ 863-60-36
http://www.jelesnia.parafia.info.pl/

GPS: 49°37'49N, 19°19'59E

Jeleśnia noclegi

Jeleśnia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023