Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Św. Trójcy w Korfantowie

Kościół Św. Trójcy w Korfantowie

Kościół Świętej Trójcy w Korfantowie to często pierwsza budowla, jaką się ogląda wjeżdżając do miasta. Wielce jest zdobna i okazała, tym bardziej że stoi na niewysokim wzgórzu świątynnym, w północnej części Korfantowa. Nie wiadomo dokładnie, kiedy powstała świątynia, przypuszcza się że już w końcu XIII wieku, na co wskazuje wygląd granitowego portalu wejściowego, znajdującego się w najstarszej części kościoła. Pierwsza potwierdzona informacja o kościele w Korfantowie pochodzi z 1335 roku.Pierwszy kościół był jednonawowy, jednak na przestrzeni dziejów pojawiły się kaplice i grobowce właścicieli okolicznych majątków. W połowie XVIII wieku przebudowano też wieżę, która zyskała wówczas barokowy charakter. W 1909 roku nastąpiła największa zmiana w wyglądzie świątyni. Pozostawiono wówczas dawną wieżę i dobudowano do niej trzynawowy obiekt sakralny.Niedaleko kościoła w Korfantowie warto zobaczyć dawny zamek z XVII wieku, siedzibę Opolskiego Centrum Rehabilitacji.

Kościół Świętej Trójcy
ul. Opolska 3, Korfantów
tel. 77/ 431-90-31
parafiakorfantow@gmail.com
www.parafiakorfantow.pl

 Korfantów noclegi

Korfantów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020