Góra Grodna w Staniszowie

Góra Grodna w Staniszowie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.7

Szlaki na Górę Grodną

Góra Grodna w Staniszowie to najwyższy szczyt Wzgórz Łomnickich. Znajduje się na wysokości 506 m n.p.m. (w Internecie znajdziesz też informacje o wysokości 504 m n.p.m.). Na szczyt dojdziesz żółtym szlakiem od strony kościoła w Staniszowie albo z Sosnówki, zaś niebieskim szlakiem z Cieplic przez Marczyce. To bardzo widokowa góra, na którą warto wybrać się na leśny spacerek, nawet z dzieckiem. Najwygodniej będzie z nosidłem, ale i wózek na dużych kółkach spokojnie da radę.

Zamek Henryka na Górze Grodnej

Na szczycie Góry Grodnej znajduje się ciekawy, neogotycki Zameczek Henryka z XIX wieku. Właściwie parę lat temu to były ruiny, a dziś budowla została ładnie odremontowana i jest udostępniona dla turystów. To atrakcja warta odwiedzenia, podobnie jak malownicza okolica.

Atrakcje w okolicy

Obok zameczku widoczna jest też na Górze Grodnej skałka Urwisko, z której rozciąga się prześliczna panorama na zbiornik w Sosnówce i wznoszące się za nim Karkonosze. Niedaleko odwiedzić też można Pałac Staniszów i Pałac na Wodzie w Staniszowie, które są częścią Doliny Pałaców i Ogrodów.

Informacje praktyczne

Góra Grodna
szlak żółty, Staniszów i Sosnówka
szlak niebieski, Marczyce
 

Noclegi w Staniszowie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

(4.7 głosów: 7)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.7 głosów: 7)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
Bardzo malownicze miejsce, bowiem u jej stóp rozlewa się zbiornik Sosnówka, zaś za zalewem wznoszą się szczyty Karkonoszy, widok wart zachodu, zresztą szczyt wcale nie jest trudny do zdobycia 🙂
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024