Góra Grodna w Staniszowie, Ela

Góra Grodna w Staniszowie

(4.7 głosów: 7)

Szlaki na Górę Grodną

Góra Grodna w Staniszowie to najwyższy szczyt Wzgórz Łomnickich. Znajduje się na wysokości 506 m n.p.m. (w Internecie znajdziesz też informacje o wysokości 504 m n.p.m.). Na szczyt dojdziesz żółtym szlakiem od strony kościoła w Staniszowie albo z Sosnówki, zaś niebieskim szlakiem z Cieplic przez Marczyce. To bardzo widokowa góra, na którą warto wybrać się na leśny spacerek, nawet z dzieckiem. Najwygodniej będzie z nosidłem, ale i wózek na dużych kółkach spokojnie da radę.Zamek Henryka na Górze Grodnej

Na szczycie Góry Grodnej znajduje się ciekawy, neogotycki Zameczek Henryka z XIX wieku. Właściwie parę lat temu to były ruiny, a dziś budowla została ładnie odremontowana i jest udostępniona dla turystów. To atrakcja warta odwiedzenia, podobnie jak malownicza okolica.

Atrakcje w okolicy

Obok zameczku widoczna jest też na Górze Grodnej skałka Urwisko, z której rozciąga się prześliczna panorama na zbiornik w Sosnówce i wznoszące się za nim Karkonosze. Niedaleko odwiedzić też można Pałac Staniszów i Pałac na Wodzie w Staniszowie, które są częścią Doliny Pałaców i Ogrodów.Adres

Góra Grodna
szlak żółty, Staniszów i Sosnówka
szlak niebieski, Marczyce
 

GPS: 50°50'8N, 15°43'25E

Staniszów noclegi

Staniszów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°50'8N, 15°43'25E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Bardzo malownicze miejsce, bowiem u jej stóp rozlewa się zbiornik Sosnówka, zaś za zalewem wznoszą się szczyty Karkonoszy, widok wart zachodu, zresztą szczyt wcale nie jest trudny do zdobycia 🙂
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021