Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Góra Grodna
szlak żółty, Staniszów i Sosnówka
szlak niebieski, Marczyce
 

50°50'8" N, 15°43'25" E

Szlaki na Górę Grodną

Góra Grodna w Staniszowie to najwyższy szczyt Wzgórz Łomnickich. Znajduje się na wysokości 506 m n.p.m. (w Internecie znajdziesz też informacje o wysokości 504 m n.p.m.). Na szczyt dojdziesz żółtym szlakiem od strony kościoła w Staniszowie albo z Sosnówki, zaś niebieskim szlakiem z Cieplic przez Marczyce. To bardzo widokowa góra, na którą warto wybrać się na leśny spacerek, nawet z dzieckiem. Najwygodniej będzie z nosidłem, ale i wózek na dużych kółkach spokojnie da radę.Zamek Henryka na Górze Grodnej

Na szczycie Góry Grodnej znajduje się ciekawy, neogotycki Zameczek Henryka z XIX wieku. Właściwie parę lat temu to były ruiny, a dziś budowla została ładnie odremontowana i jest udostępniona dla turystów. To atrakcja warta odwiedzenia, podobnie jak malownicza okolica.

Atrakcje w okolicy

Obok zameczku widoczna jest też na Górze Grodnej skałka Urwisko, z której rozciąga się prześliczna panorama na zbiornik w Sosnówce i wznoszące się za nim Karkonosze. Niedaleko odwiedzić też można Pałac Staniszów i Pałac na Wodzie w Staniszowie, które są częścią Doliny Pałaców i Ogrodów.

Staniszów noclegi

Staniszów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1137778 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1137778 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-03-31 na
Bardzo malownicze miejsce, bowiem u jej stóp rozlewa się zbiornik Sosnówka, zaś za zalewem wznoszą się szczyty Karkonoszy, widok wart zachodu, zresztą szczyt wcale nie jest trudny do zdobycia :)
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020