Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Gdańsk
Pomniki i rzeźby
pomniki
Normalna
Pomorskie
2017-01-30
2020-01-28 13:46
54°21'1" N, 18°38'53" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Drzewo Millenium Gdańska to ciekawy, współczesny pomnik zaprojektowany w formie drzewa. Wykonany jest ze stali nierdzewnej, a upamiętnia 1000-lecie miasta Gdańska. Znajduje się na Targu Węglowym, niedaleko Muzeum Bursztynu.Drzewo Millenium powstało dzięki idei Leonarda Andrzeja Dajkowskiego - prezesa Stowarzyszenia Polskich Artystów Kowali. Na całym świecie w trakcie warsztatów i pokazów kowalstwa artystycznego kowale chcą zostawić po sobie ślad w formie obiektów małej architektury - fontann, rzeźb, pomników czy innych elementów dekoracji parków.

Drzewo Millenium Gdańska
Drzewo Millenium Gdańska


Leonard Dajkowski uczestniczący w wydarzeniach kowalskich na całym świecie, chciał stworzyć taką pamiątkę we własnym kraju. Doprowadził do powstania drzewa Millenium, którego trzon przygotowany został w jego pracowni kowalstwa artystycznego w Gdańsku, a kowale z całego świata mieli okazję dostarczyć elementy drzewka.

Trzon drzewa jest pięcioramienny, co ma symbolizować otwartą dłoń - znak solidarności ludzi pracy z całego świata. Obecnie na drzewie znajdują się gałęzie z liśćmi klonu, dębu, lipy i innych drzew, a w gałęziach drzewa widoczne są ptaki, motyle, jaszczurka, pająk, syrenka warszawska, żuczek z Wielkiej Brytanii czy gałązka eukaliptusa od kowali z Australii.

Drzewo Millenium Gdańska
ul. Targ Węglowy, GdańskPierwotny autor treści: Piotr

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125483 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020