Drzewo Millenium Gdańska, toja1358

Drzewo Millenium Gdańska

(3.8 głosów: 16)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Drzewo Millenium Gdańska to ciekawy, współczesny pomnik zaprojektowany w formie drzewa. Wykonany jest ze stali nierdzewnej, a upamiętnia 1000-lecie miasta Gdańska. Znajduje się na Targu Węglowym, niedaleko Muzeum Bursztynu.Drzewo Millenium powstało dzięki idei Leonarda Andrzeja Dajkowskiego - prezesa Stowarzyszenia Polskich Artystów Kowali. Na całym świecie w trakcie warsztatów i pokazów kowalstwa artystycznego kowale chcą zostawić po sobie ślad w formie obiektów małej architektury - fontann, rzeźb, pomników czy innych elementów dekoracji parków.

Leonard Dajkowski uczestniczący w wydarzeniach kowalskich na całym świecie, chciał stworzyć taką pamiątkę we własnym kraju. Doprowadził do powstania drzewa Millenium, którego trzon przygotowany został w jego pracowni kowalstwa artystycznego w Gdańsku, a kowale z całego świata mieli okazję dostarczyć elementy drzewka.Trzon drzewa jest pięcioramienny, co ma symbolizować otwartą dłoń - znak solidarności ludzi pracy z całego świata. Obecnie na drzewie znajdują się gałęzie z liśćmi klonu, dębu, lipy i innych drzew, a w gałęziach drzewa widoczne są ptaki, motyle, jaszczurka, pająk, syrenka warszawska, żuczek z Wielkiej Brytanii czy gałązka eukaliptusa od kowali z Australii.

Drzewo Millenium Gdańska
ul. Targ Węglowy, GdańskPierwotny autor treści: Piotr

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdańsk
Pomniki i rzeźby
Normalna
pomniki
54°21'1N, 18°38'53E
30 styczeń 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację