Drzewo Millenium Gdańska

Drzewo Millenium Gdańska
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
3.8

Drzewo Millenium Gdańska to ciekawy, współczesny pomnik zaprojektowany w formie drzewa. Wykonany jest ze stali nierdzewnej, a upamiętnia 1000-lecie miasta Gdańska. Znajduje się na Targu Węglowym. Drzewo Millenium powstało dzięki idei Leonarda Andrzeja Dajkowskiego - prezesa Stowarzyszenia Polskich Artystów Kowali. Na całym świecie w trakcie warsztatów i pokazów kowalstwa artystycznego kowale chcą zostawić po sobie ślad w formie obiektów małej architektury - fontann, rzeźb, pomników czy innych elementów dekoracji parków.

Drzewo Millenium Gdańska
Drzewo Millenium Gdańska

Leonard Dajkowski uczestniczący w wydarzeniach kowalskich na całym świecie, chciał stworzyć taką pamiątkę we własnym kraju. Doprowadził do powstania drzewa Millenium, którego trzon przygotowany został w jego pracowni kowalstwa artystycznego w Gdańsku, a kowale z całego świata mieli okazję dostarczyć elementy drzewka. Trzon drzewa jest pięcioramienny, co ma symbolizować otwartą dłoń - znak solidarności ludzi pracy z całego świata. Obecnie na drzewie znajdują się gałęzie z liśćmi klonu, dębu, lipy i innych drzew, a w gałęziach drzewa widoczne są ptaki, motyle, jaszczurka, pająk, syrenka warszawska, żuczek z Wielkiej Brytanii czy gałązka eukaliptusa od kowali z Australii.Informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Drzewo Millenium Gdańska
ul. Targ Węglowy, Gdańsk

Noclegi w Gdańsku

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(3.8 głosów: 18)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024