Drzewo Millenium Gdańska, toja1358

Drzewo Millenium Gdańska

(3.8 głosów: 16)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Drzewo Millenium Gdańska to ciekawy, współczesny pomnik zaprojektowany w formie drzewa. Wykonany jest ze stali nierdzewnej, a upamiętnia 1000-lecie miasta Gdańska. Znajduje się na Targu Węglowym. Drzewo Millenium powstało dzięki idei Leonarda Andrzeja Dajkowskiego - prezesa Stowarzyszenia Polskich Artystów Kowali. Na całym świecie w trakcie warsztatów i pokazów kowalstwa artystycznego kowale chcą zostawić po sobie ślad w formie obiektów małej architektury - fontann, rzeźb, pomników czy innych elementów dekoracji parków.Drzewo Millenium Gdańska
Drzewo Millenium Gdańska

Leonard Dajkowski uczestniczący w wydarzeniach kowalskich na całym świecie, chciał stworzyć taką pamiątkę we własnym kraju. Doprowadził do powstania drzewa Millenium, którego trzon przygotowany został w jego pracowni kowalstwa artystycznego w Gdańsku, a kowale z całego świata mieli okazję dostarczyć elementy drzewka. Trzon drzewa jest pięcioramienny, co ma symbolizować otwartą dłoń - znak solidarności ludzi pracy z całego świata. Obecnie na drzewie znajdują się gałęzie z liśćmi klonu, dębu, lipy i innych drzew, a w gałęziach drzewa widoczne są ptaki, motyle, jaszczurka, pająk, syrenka warszawska, żuczek z Wielkiej Brytanii czy gałązka eukaliptusa od kowali z Australii.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Drzewo Millenium Gdańska
ul. Targ Węglowy, Gdańsk

GPS: 54°21'1N, 18°38'53E

Drzewo Millenium Gdańska na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Gdańska wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdańsk
Pomniki i rzeźby
Normalna
pomniki
54°21'1N, 18°38'53E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021