Dolina Roztoki, Maciej A

Dolina Roztoki

(4.6 głosów: 45)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Dolina Roztoki to dolina U-kształtna w Tatrach Wysokich, czyli została przekształcona przez lodowiec. Dolina Roztoki to odgałęzienie Doliny Białki oraz dolne przedłużenie Doliny Pięciu Stawów Polskich.Krajobraz Doliny Roztoki różni się od tego w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Dnem płynie tu potok Roztoka - dopływ Białki wypływający z Wielkiego Stawu Polskiego. Niedaleko tego stawu potok tworzy najwyższy wodospad w Polsce - Siklawę. Od dołu zaś dolinę ograniczają mniejsze wodospady znane jako Wodogrzmoty Mickiewicza.

spojrzenie w stronę wylotu Dol. Roztoki, Maciej A
spojrzenie w stronę wylotu Dol. Roztoki, Maciej A

Do wysokości około 1370 m n.p.m. w Dolinie Roztoki porasta las świerkowy, który wyżej przechodzi w bór limbowy z modrzewiem. To jeden z najlepiej zachowanych w Tatrach naturalnych lasów, świerki liczą tu nawet 300-400 lat! Powstał tu rezerwat ścisły - ostoja jeleni, kozic oraz niedźwiedzi.Szlaki do Doliny Roztoki

- zielony szlak - wygodne, szerokie dojście do Końskiego Żlebu, tu szlaki się rozdwaja, szlak zielony odchodzi w prawo przez Bacową Wantę, obok Siklawy do Doliny Pięciu Stawów Polskich, zimą ten odcinek jest zamykanu ze względu na lawiny

w górnej części Dol. Roztoki, Maciej A
w górnej części Dol. Roztoki, Maciej A

- czarny szlak - wiedzie od rozgałęzienia w lewo i prowadzi zakosami wśród kosodrzewiny do schroniska, szlak trudniejszy niż zielony i okrężny, dla doświadczonych turystówWodogrzmoty Mickiewicza, Maciej A
w Dol. Roztoki, Maciej A
Dol. Roztoki, Maciej A
w górnej części Dol. Roztoki, Maciej A
Siklawa, Maciej A
Siklawa, Maciej A

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Tatry noclegi

Tatry to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Tatry
Doliny i wąwozy
Normalna
doliny doliny tatrzańskie
49°13'56N, 20°5'8E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Janusz Jankowski

Przeszliśmy rodzinką w kierunku 5-ki ,średnia trudnoś piękne widoki.Polecam każdemu.

 

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021