Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Greckokatolicka cerkiew Zaśnięcia Matki Bożej w Olszanicy w Bieszczadach to obecnie rzymskokatolicki kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy, stojący przy Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej.Murowana cerkiew w Olszanicy powstała w 1923 roku w miejscu poprzedniej drewnianej cerkwi z 1815 roku. Podczas masowych przesiedleń w połowie XX wieku, cerkiew została opuszczona, a obiekt przejęła parafia w Uhercach. W 1967 roku utworzono tu samodzielną parafią Matki Bożej Nieustającej Pomocy, działającą do dziś.

Cerkiew w Olszanicy
Cerkiew w Olszanicy

We wnętrzu dawnej cerkwi można podziwiać 3 ołtarze z XIX wieku, ruskie starodruki z XVII i XVIII stulecia i XIX-wieczne ikony oraz feretron. Obok cerkwi stoi murowana dzwonnica parawanowa.

Niedaleko można odwiedzić też cerkiew w Stefkowej i cerkiew w Zwierzyniu.

Cerkiew w Olszanicy
Cerkiew w Olszanicy
Cerkiew w Olszanicy


Cerkiew Zaśnięcia MB - kościół MB Nieustającej Pomocy
Olszanica

Cerkiew w Olszanicy

Bieszczady noclegi

Bieszczady to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020