Najciekawsze atrakcje Polski odwiedzone w tym roku czyli Polskie Szlaki Polecają 2022

Pałac Jedlinka
Pałac Jedlinka
Komentarze 0
Tagi muzea dla rodziny wstęp płatny zamki atrakcje w polsce atrakcje
2022-10-05 11:10:03

Każdego roku odwiedzamy mnóstwo różnych atrakcji w Polsce. Wśród nich są zamki, muzea, skanseny, ale również parki rozrywki i inne atrakcje kuszące turystów. Również tak było w tym roku, toteż spieszymy Wam pokazać te najpiękniejsze i najciekawsze, jakie udało nam się odkryć w tym roku. W tym zestawieniu bierzemy pod uwagę tylko atrakcje biletowane.

Zobaczcie atrakcje, które w 2022 roku otrzymały od nas Certyfikat jakości "Polskie Szlaki Polecają!". To miejsca, które wywarły na nas spore wrażenie i mocno nas zaciekawiły. A przy tym dbają o turystę 🙂

1. Zamek Niemodlin

Zamek Książęcy Niemodlin 1313 w województwie opolskim ma średniowieczny rodowód, ale dziś te grube i tajemnicze mury mają kształt cudnej, renesansowej rezydencji. Choć remontowany, ten zamek jest niesamowity! Koniecznie go odwiedźcie i pozdrówcie od nas daniele spacerujące pod zamkiem 🙂

Zamek Niemodlin
Zamek Niemodlin

2. Zamek Grodno

Zamek w Zagórzu Śląskim to jedna z perełek Dolnego Śląska, położona cudownie na Górze Choina, nad malowniczym Jeziorem Bystrzyckim. Ten stary, mroczny zamek zawsze robi na nas wrażenie, bardzo go lubimy, a tym razem udało się też wejść na wieżę zamkową z niesamowitym widokiem wokół.

Zamek Grodno
Zamek Grodno

3. Zamek Książ

Zamek Książ to już nie perełka a perła Dolnego Śląska. Monumentalny kolos, który zapiera dech w piersi, zarówno gdy spacerujesz wokół niego ogrodami, jak i w środku, w najbardziej okazałej Sali Maksymiliana. Polecam Wam też malownicze ruinki zamku Stary Książ.

Zamek Książ
Zamek Książ

4. Kanał Elbląski

Ten unikat odwiedziliśmy wiosną i się zachwyciliśmy możliwością pływania po wodzie i ... trawie. Spłynęliśmy tak, jak dawniej spływały sosny taborskie, które transportowano tym cudem techniki nad morze, by budować z nich maszty. To niesamowity zabytek techniki i jeśli tylko takie Was interesują, to zobaczcie koniecznie!

Kanał Elbląski
Kanał Elbląski

5. Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu

Ależ to mój klimat, uwielbiam to miejsce. W tym roku powtórzyliśmy wizytę w tym miejscu i zajrzeliśmy do wnętrz starych chałup, gdzie czeka inscenizowana apteka, gabinet stomatologiczny, sklepik czy atelier fotografa. Na miejscu dobrze zjesz, a nawet przenocujesz.

Miasteczko Galicyjskie
Miasteczko Galicyjskie

6. Pałac Jedlinka

Ten pałac to całkowita zaskoczka i to na duży plus! Cała Jedlina bardzo przypadła nam do gustu, ale to miejsce kojarzyło nam się bardziej z hotelem, a okazuje się, że wnętrza pałacu stanowią prywatne muzeum i są zachwycające. Nie w taki sposób jak Zamek Książ, bo tutaj miejscami jest surowo, ale klimat tego miejsca bardzo nam się spodobał, a dodatkowo zaciekawiły nas opowieści przewodnika.

Pałac Jedlinka
Pałac Jedlinka

7. Tężnie w Gołdapi

Te jedyne na Mazurach tężnie solankowe są czwarte co do wielkości w Polsce. Mają aż 220 metrów długości i oferują płatny punkt widokowy na szczycie, na wysokości około 8 metrów. Widać stąd jak na dłoni piękne Jezioro Gołdap.

Tężnie w Gołdapi
Tężnie w Gołdapi

8. Magiczne Ogrody w Janowcu

Bajkowy park rozrywki fantastycznie bawi małe dzieci, ale i dorośli dają się porwać tej magii. Jest tutaj po prostu pięknie, a woda tam i ówdzie dodaje tylko smaczku temu miejscu, szczególnie w upalne dni. Niesamowite przeszkody w koronach drzew zadowolą nawet młodzież!

Magiczne Ogrody
Magiczne Ogrody

9. Farma Iluzji

Farma Iluzji nie była dla nas nowinką, natomiast od poprzedniej wizyty zmieniła się mocno na plus. Tutaj cała rodzina, niezależnie od wieku, znajdzie mnóstwo atrakcji, nie tylko magicznych. To aż szokujące ile ich tutaj znajdziesz. To był dla nas cały dzień wypełniony fantastyczną zabawą 🙂

Farma Iluzji
Farma Iluzji

10. Las Odkrywców w Ułężu

Ten Las to odkrycie tego roku. Tym bardziej, że obiekt dopiero co się otworzył. Ogromny, drewniany plac zabaw pozwala się przenieść do czasów dzieciństwa i zabaw wymyślanych na dworze. Oczywiście to nie tylko patyk i wyobraźnia, bo atrakcji jest sporo i to bardzo pomysłowych, ale przypomina się tutaj nieco pierwotny byt z dawnych czasów 🙂 Do tego piękna plaża nad stawem i bardzo pomysłowa oraz przystępna cenowo gastronomia.

Las Odkrywców
Las Odkrywców

11. Wehikuł Czasu w Żarkach

Wehikuł to nasza ulubiona atrakcja na Jurze. Justyna i Janusz Nowakowie pozwalają tutaj wkroczyć do świata ich pasji. O średniowieczu, o wojach, o dawnej kuchni czy modzie. Nasze dziewczyny ustrzeliły tu niejedną dziesiątkę z łuku czy pisały gęsim piórem.

Wehikuł Czasu
Wehikuł Czasu

12. Funzeum w Gliwicach

Funzeum powoduje wybuch emocji i głowy 🙂 Tutaj się naprawdę dzieje, gra kolorami i doznaniami sprawia, że nigdy nie jest nudno. Zdjęcia same się robią, czas leci migiem, a dzieci szaleją. Szczególnie na swoistym sznurowym placu zabaw na końcu wystawy, przy kawiarni.

Funzeum
Funzeum

13. Muzeum Krakowa

To potężne Muzeum oferuje aż kilkanaście oddziałów. Nie odwiedziliśmy ich jeszcze wszystkich, ale każdego roku dokładamy cegiełkę do całości 😉 Tym razem oczarował nas Pałac Krzysztofory z nową wystawą stałą w piwnicach. Mieści się na Rynku Głównym i stanowi siedzibę główną Muzeum.

Muzeum Krakowa - Pałac Krzysztofory
Muzeum Krakowa - Pałac Krzysztofory

Po kliknięciu w nazwy atrakcji znajdziesz szerszy ich opis. Mam nadzieję, że skorzystacie z naszych pomysłów i Wam również spodobają się te atrakcje polecajki 🙂 A może macie inne propozycje na najlepsze atrakcje w Polsce? Piszcie, chętnie o tym pogadamy 🙂

Muzeum Krakowa - Synagoga Stara
Muzeum Krakowa - Synagoga Stara
Pałac Jedlinka
Zamek Książ
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zobacz najciekawsze wpisy na naszym blogu

Trenażery rowerowe — dla kogo i czy warto kupić trenażer?

Sezon rowerowy ma wiele zalet, ale jedną znaczącą wadę — zbyt prędko się kończy. Niskie temperatury, szybko zapadający zmrok i częste opady deszczu bądź śniegu mogą sprawić, że trening na rowerze w sezonie zimowym staje się utrudniony, a czasami wręcz niemożliwy. Jednakże, jeśli nie chcesz rezygnować z utrzymania swojej formy i dążysz do kontynuowania treningów przez cały rok, rozważ zakup trenażera rowerowego.

23 wrzesień 2023 09:23

Top 5 - najpiękniejsze parki narodowe w Polsce 

Parki narodowe to nasze narodowe dobro przyrodnicze. Ostoja natury w tym coraz szybszym i coraz bardziej sztucznym świecie. To tutaj odpoczniesz od zgiełku miasta, naładujesz akumulatory dobrej energii i zachwycisz się bogactwem polskiej fauny i flory.

Czy wiesz, że obecnie w Polsce mamy 23 parki narodowe? Największym jest Biebrzański Park Narodowy na Podlasiu, zaś najmniejszym - Ojcowski Park Narodowy w Małopolsce. Najmłodszy z kolei jest Park Narodowy Ujście Warty w woj. lubuskim. 

Są województwa w Polsce, gdzie nie ma żadnych parków narodowych, jak śląskie czy łódzkie. W niektórych innych natomiast jest kilka parków. Rekordzistą jest województwo małopolskie, w granicach którego leżą aż 4 parki narodowe w całości, a kolejny wcina się nieznacznie na jego terytorium! 

Parki narodowe w Polsce - top 5

Odwiedziliśmy jak dotąd 20 parków narodowych w Polsce, a ostatnie 3 mamy zamiar poznać w najbliższym czasie. Muszę przyznać, że bardzo trudno było mi wybrać 5 najpiękniejszych z nich, bo niemal wszystkie wywarły na mnie bardzo dobre wrażenie. Te przedstawione poniżej to moje pewniaki, które gorąco Wam polecam. Możecie jechać w ciemno!

08 wrzesień 2023 14:31

Wiki Lubi Zabytki - zadbaj o przyszłe pokolenia i wygraj nagrody!

Lubicie zabytki? Jestem przekonana, że tak. A czy lubicie robić zdjęcia zabytkom?

Właśnie nadarzyła się ku temu wspaniała okazja, bo w dniach 01 - 30 września 2023 trwa Konkurs Wiki Lubi Zabytki!
To organizowany od 13 lat międzynarodowy konkurs fotograficzny, którego celem jest dokumentacja światowego dziedzictwa materialnego.

Czy leży Ci na sercu dobry stan zabytków? Czy uważasz, że ważna jest wiedza o nich i zachowanie ich dla przyszłych pokoleń? Jeśli tak, już dziś rusz na szlak, wykonaj fotografie i dodaj je w konkursie, zgodnie z regulaminem. Oczywiście zdjęcia nie muszą być wykonane w trakcie trwania konkursu.

04 wrzesień 2023 09:43
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023
Obserwuj na Instagramie