Praga - miasto marzeń

Praga - miasto marzeń
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3
Będąc na studiach pewnego jesiennego popołudnia, z grupą przyjaciół wpadliśmy na pomysł odwiedzenia wspaniałej, czeskiej stolicy. Już po kilku dniach osławiona Złota Praga gościła nas w swych murach. Żadne wcześniejsze opowieści ani nawet zdjęcia nie mogą się równać z tym, czego tam doznałam...

Praga to najbardziej fascynujące i romantyczne miasto, jakie dotąd poznałam, oczarowała mnie do tego stopnia, że będąc tam, oszalałam na jej punkcie.

Te kilka dni tam spędzonych oczywiście nie wystarczyły na odkrycie wszystkich uroków Pragi - miasta stu wież, ale pozwoliły zobaczyć to, co najważniejsze i najpiękniejsze, a przede wszystkim poczuć ten niepowtarzalny klimat, który sprawił, że z niecierpliwością czekam na kolejne z nią spotkanie.

Pierwsze kroki skierowaliśmy na słynny most Karola, łączący brzegi Wełtawy. Jest to ulubiony obiekt fotografów, i ja nie oparłam się jego magii - gotyckie wieże, barokowe rzeźby, kataryniarze i kolorowy tłum przechodniów, a nade wszystko piękny widok na Królewskie Hradczany. Każdego dnia przechadzam się tym mostem spoglądając na fotkę wiszącą na ścianie mojego pokoju.

Majestatyczny zespół zamkowy na Hradczanach - XIV-wiecznej, królewskiej dzielnicy na zachodnim brzegu Wełtawy, od wieków bronił dostępu do Pragi i jej dominującej pozycji. Również i dzisiaj ten wielki kompleks architektoniczny budzący zachwyt i podziw gapiów stanowi ośrodek władzy, gdyż rezyduje tu prezydent. Prócz zamku Hradczany kryją potężną, gotycką katedrę Św. Wita i inne ciekawe budowle.

Na Hradczanach odnajdziemy też niezapomnianą Złotą Uliczkę. Tutaj znów poczułam ten niesamowity klimat Pragi. Spokój i urok tego zakątka działa jak magnes. Nawet tłum przechodniów (zbieranina turystów z całego świata) nie był w stanie zatrzeć tego niepowtarzalnego wrażenia, które pojawiło się podczas spaceru tą wąską uliczką, przy której przycupnęły kolorowe domki z malutkimi okienkami o przesłodkim wystroju. Na pewno tu wrócę !

Równie wspaniały jest praski Rynek z Ratuszem Staromiejskim, na którym widnieje popularny, XV-wieczny zegar astronomiczny. Tutaj również konieczna jest pamiątkowa fotka. Na Rynku stoi jedna z piękniejszych europejskich świątyń barokowych - kościół Św. Mikołaja. W głębi Rynku natomiast kryje się fascynujący, gotycki kościół Tyński (Panny Marii przed Tynem). To właśnie ta budowla najbardziej oczarowała mnie na centralnym placu Pragi.

O Pradze możnaby pisać naprawdę wiele, ale po co, skoro i tak nie odda to w pełni jej uroku, wystarczy kilka słów, zdjęć oraz zaproszenie do samodzielnego jej odwiedzenia i zachwytu...

Noclegi Praga - miasto marzeń

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.
Booking.com

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

Złota Uliczka w Pradze
Wełtawa
Rynek w Pradze
Najsłynniejszy zegar świata
Kościół Tyński
Praga
Kataryniarz
Most Karola
Most Karola
Praga - miasto stu wież
Praga
Praga - Złota Uliczka
(4.3 głosów: 8)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 8)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024