Skalne Miasto w Czechach

Komentarze 11
2008-10-21
Teplickie i Adrszpaskie Skały tworzące tzw. skalne miasta znajdują się pomiędzy miastami: Teplice n. Metują i Adrszpach, w północnych Czechach, w pobliżu polskiego Mieroszowa (przejście graniczne w Golińsku).

W sezonie letnim można się tu zjawić codziennie, a za bilety można zapłacić polskimi pieniędzmi. Lubiący spokój powinni wybrać się tu jednak w przeciągu tygodnia, gdyż w weekendy bywa dość tłoczno.

Pośród skał prowadzą szlaki turystyczne (szlak niebieski w Skałach Teplickich i szlak żółty w Skałach Adrszpaskich). Zwiedzanie całej okolicy zajmie spokojnie cały dzień, ale można też wyłapywać co ciekawsze miejsca, a ułatwią to bilety z pokazanymi szlakami i informacjami na temat ciekawostek spotykanych w terenie.

A jest ich tu całkiem sporo, ostańce w zadziwiający sposób przybrały fantastyczne kształty i sterczą dumnie ponad doliną, wprawiając w osłupienie turystów. Pierwsi wędrowcy przemierzający te szlaki w przypływie weny twórczej ponazywali grupy skalne, odzwierciedlając swe wyobrażenia o tym, co w nich ujrzeli.

Ale oprócz efektownych skał, wędrówkę na szlaku uprzyjemnia szemrzenie potoku, powiew świeżego leśnego powietrza, ruiny zamku i inne niespodzianki. Czeskie skalne miasta to wymarzone miejsca na weekendowy czynny wypoczynek z rodziną na łonie natury.
Skalne czeskie miasta
Skalne Miasto w Teplicach nad Metują
Toporek
Brama Goethego
Czeskie Skalne Miasta
Teplickie Skalne Miasto
Brama Goethego po raz drugi
Trasa z Teplic do Adrspach
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

EmiZtg
21 lipiec 2017 11:54

Też tam byłam kiedyś. Te skały sprawiają niesamowite wrażenie. Choć czasem mam wrażenie, że ich nazwy to bardzo swobodna interpretacja kształtów, które można w nich zobaczyć.

Anna Piernikarczyk
12 wrzesień 2013 09:40

O mało co, a byśmy i w tym roku byli w Skalnym Mieście w Czechach, ale jak już pisałam, bałam się przejechać granicę bez dokumentu dla młodszej córki. A szkoda, bo ostatnim razem byliśmy tam bez dzieci, a na pewno bym im się to miejsce spodobało

dim
12 wrzesień 2013 09:34

Byłem tam dość dawno temu. Piękne miejsce, przejażdżka wśród gór łodzią, przeciskanie się między skałkami - tyle pamietam.

JÓZEF
11 wrzesień 2013 16:07

Z Kudowy droga jest bardzo prosta. Przekraczamy granicę w Nachodzie i zaraz na skrzyżowaniu kierujemy się na Hronov i dalej na Police nad Metuji i dalej na początku wioski Pekov w lewo na Teplice nad Metuji i Adrspach. Z Kudowy około 37km.  🙂

Jurczyk.K Jurczyk
11 wrzesień 2013 12:27

[cytuj autor='Nowak Teresa']Byłam ostatnio w Kudowie Zdroju i wiem, że stamtąd też można jechać do Skalnego Miasta tylko, że nie orientuję się za bardzo gdzie to jest. A bardzo bym chciała tam pojechać.[/cytuj]

 

To chyba gdzieś niedaleko, ale dokładnie w którym kierunku i jaki numer trasy też nie wiem, trzeba na google maps posiedzieć. Ale planuje zwiedzić skalne miasto jak będę wracała z Pragi. Dam znać jaką trasę wybrałam i gdzie wyjechałam w Polsce 🙂 

Janusz K
07 styczeń 2010 19:58
ja jadę tam zawsze od Tłumaczowa , to przejście graniczne koło Nowej Rudy. Byłem tam ostatnio w w 2009 roku w majowy weekend. Nie polecam, było tylu ludzi ,że części atrakacji nie mozna było zobaczyć . Człowiek ocierał sie o człowieka , mnóstwo młodziezy z "kuflami" piwa. Polecam jakiś inny nie weekendowy dzień , wtedy jest spokojniej a widoki naprawde godne polecenia. Najlepiej zaplanować dwa dni. Sa tam bowiem dwa tzw "skalne miasta" oba godne polecenie.
Pozdrawiam
Nieznany
06 styczeń 2010 12:04
Zapraszam na spacer w proponowany regiony :
http://www.youtube.com/watch?v=vgLA0fW0T8U
http://www.youtube.com/watch?v=0giiToQQb1U

[i]Ostatnio edytowany: 2010-01-06 12:05[/i]
Janusz Kowalczewski
28 wrzesień 2009 14:12
Witaj ! Moim zdaniem najlepiej jest jechac od strony Walbrzych-Mieroszow i przejsciem granicznym Golinsk.Bylem tam 2 tygodnie temu.Warto sie wybrac,tylko lepiej dotrzec tam niezbyt pozno,bo omina Cie lodki na skalnym jeziorku.Kasy do 17.00.Wymiana waluty na miejscu bezproblemowo,parking restauracje,pamiatki.Polecam.G-G 716 76 05.
Teresa Nowak
13 listopad 2008 13:54
Dzięki, na pewno się tam wybiorę.
Anna Piernikarczyk
13 listopad 2008 13:40
No my chyba właśnie tak wracaliśmy do Polski, na Kudowę, musisz zjechać trochę na południe, a potem kierować się na północ przez Male Porici, Hronov, Police nad Metuji, Ceska Metuje, aż do Teplic nad Metuji. Tam o ile pamiętam już z centrum miasteczka prowadzą znaki do skalnego miasta, trudno przeoczyc bo duzy parking załadowany samochodami, przynajmniej w weekend tak było 🙂 Te miejscowości podawałam z tej mapy którą widac w wycieczce, więc możesz sobie przesledzić trasę.
Pozdrawiam 🙂
Teresa Nowak
13 listopad 2008 13:28
Byłam ostatnio w Kudowie Zdroju i wiem, że stamtąd też można jechać do Skalnego Miasta tylko, że nie orientuję się za bardzo gdzie to jest. A bardzo bym chciała tam pojechać.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Teplice nad Metuji

Adrspach

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Piotrkowska w Łodzi - zdjęcie

Piotrkowska w Łodzi

Poprzednia podróż

Zimowy Beskid Śląski - zdjęcie

Zimowy Beskid Śląski

Następna podróż

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023