Zoo w Warszawie istnieje od 1928 roku, w dzielnicy Praga. Dziś w warszawskim zoo mieszka ponad 3 tys. zwierząt reprezentujących ponad 500 gatunków.Wybiegi

W Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie na szczególną uwagę zasługuje kilka nowoczesnych wybiegów. Najnowszymi obiektami są tutaj Hipopotamiarnia i Rekinarium! Hipopotamy Pelagię i Hugona można oglądać w basenie wewnętrznym, a rekiny, w tym jedyny w Polsce tawrosz, mieszkają w akwarium o pojemności prawie 100 000 litrów! 

Zoo Warszawa
Zoo Warszawa

Nowym obiektem w warszawskim Zoo jest także słoniarnia o pow. 6000 m kw., która jest jedną z najnowocześniejszych słoniarni w Europie. Zwierzęta mają do dyspozycji duży wybieg z dwoma otwartymi basenami, mały wybieg, dom z czterema sypialniami, kryty basen oraz wybieg wewnętrzny do spacerów w niepogodne dni. Mieszkają tu cztery słonie afrykańskie - samiec Leon oraz trzy samice: Buba, Fryderyka i Erna.

Jednym z najnowszych obiektów w Ogrodzie jest też pawilon dla małp człekokształtnych, gdzie mieszkają goryle oraz stado głośnych i radosnych szympansów.

Zoo Warszawa
Zoo Warszawa
Zoo Warszawa


Świetną, nowoczesną wolierę mają także jaguary, które już postarały się o potomsto. Podobnie para nosorożców doczekała się drugiego już synka, który przyszedł na świat w październiku 2014 roku.

Miejski Ogród Zoologiczny
ul. Ratuszowa 1/3, Warszawa
tel. 22/ 619-40-41
www.zoo.waw.pl

Zoo Warszawa
Zoo Warszawa


Zoo Warszawa Zoo Warszawa Zoo Warszawa Zoo w Warszawie Zoo w Warszawie

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

karrrr96 Zapaleniec 708 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-04-10 na

Ja najbardziej lubię stado pawianów. Mogę się na nie gapić bez przerwy

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021