Zoo Warszawa, kasia ejsmont

Zoo w Warszawie

(4.5 głosów: 101)

Zoo w Warszawie istnieje od 1928 roku, w dzielnicy Praga. Dziś w warszawskim zoo mieszka ponad 3 tys. zwierząt reprezentujących ponad 500 gatunków.Wybiegi

W Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie na szczególną uwagę zasługuje kilka nowoczesnych wybiegów. Najnowszymi obiektami są tutaj Hipopotamiarnia i Rekinarium! Hipopotamy Pelagię i Hugona można oglądać w basenie wewnętrznym, a rekiny, w tym jedyny w Polsce tawrosz, mieszkają w akwarium o pojemności prawie 100 000 litrów! 

Zoo Warszawa, kasia ejsmont
Zoo Warszawa, kasia ejsmont

Nowym obiektem w warszawskim Zoo jest także słoniarnia o pow. 6000 m kw., która jest jedną z najnowocześniejszych słoniarni w Europie. Zwierzęta mają do dyspozycji duży wybieg z dwoma otwartymi basenami, mały wybieg, dom z czterema sypialniami, kryty basen oraz wybieg wewnętrzny do spacerów w niepogodne dni. Mieszkają tu cztery słonie afrykańskie - samiec Leon oraz trzy samice: Buba, Fryderyka i Erna.Jednym z najnowszych obiektów w Ogrodzie jest też pawilon dla małp człekokształtnych, gdzie mieszkają goryle oraz stado głośnych i radosnych szympansów.

Zoo Warszawa, kasia ejsmont
Zoo Warszawa, kasia ejsmont
Zoo Warszawa, kasia ejsmont

Świetną, nowoczesną wolierę mają także jaguary, które już postarały się o potomsto. Podobnie para nosorożców doczekała się drugiego już synka, który przyszedł na świat w październiku 2014 roku.Miejski Ogród Zoologiczny
ul. Ratuszowa 1/3, Warszawa
tel. 22/ 619-40-41
www.zoo.waw.pl

Zoo Warszawa, kasia ejsmont
Zoo Warszawa, kasia ejsmont
Zoo Warszawa, kasia ejsmont
Zoo Warszawa, kasia ejsmont
Zoo w Warszawie, Koczownik Koczocik
Zoo w Warszawie, Koczownik Koczocik

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Warszawa
Zoo, akwaria i zwierzyńce
Normalna
zoo ogrody zoologiczne
52°15'30N, 21°1'18E
07 kwiecień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

karrrr96
10 kwiecień 2017 20:51

Ja najbardziej lubię stado pawianów. Mogę się na nie gapić bez przerwy

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację