Zoo w Warszawie

Zoo Warszawa
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Zoo w Warszawie istnieje od 1928 roku, w dzielnicy Praga. Dziś w warszawskim zoo mieszka ponad 3 tys. zwierząt reprezentujących ponad 500 gatunków.

Wybiegi

W Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie na szczególną uwagę zasługuje kilka nowoczesnych wybiegów. Najnowszymi obiektami są tutaj Hipopotamiarnia i Rekinarium! Hipopotamy Pelagię i Hugona można oglądać w basenie wewnętrznym, a rekiny, w tym jedyny w Polsce tawrosz, mieszkają w akwarium o pojemności prawie 100 000 litrów! 

Zoo Warszawa
Zoo Warszawa


Nowym obiektem w warszawskim Zoo jest także słoniarnia o pow. 6000 m kw., która jest jedną z najnowocześniejszych słoniarni w Europie. Zwierzęta mają do dyspozycji duży wybieg z dwoma otwartymi basenami, mały wybieg, dom z czterema sypialniami, kryty basen oraz wybieg wewnętrzny do spacerów w niepogodne dni. Mieszkają tu cztery słonie afrykańskie - samiec Leon oraz trzy samice: Buba, Fryderyka i Erna.

Jednym z najnowszych obiektów w Ogrodzie jest też pawilon dla małp człekokształtnych, gdzie mieszkają goryle oraz stado głośnych i radosnych szympansów.

Zoo Warszawa
Zoo Warszawa

Świetną, nowoczesną wolierę mają także jaguary, które już postarały się o potomsto. Podobnie para nosorożców doczekała się drugiego już synka, który przyszedł na świat w październiku 2014 roku.

Miejski Ogród Zoologiczny
ul. Ratuszowa 1/3, Warszawa
tel. 22/ 619-40-41
www.zoo.waw.pl

Zoo Warszawa
Zoo Warszawa
Zoo Warszawa


Noclegi w Warszawie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Zoo Warszawa
Zoo Warszawa
Zoo Warszawa
Zoo w Warszawie
Zoo w Warszawie
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 105)
Twoja ocena
marta
kiedyś wspaniałe miejsce, teraz już niestety szału nie ma. Wiele zwierząt nie ma na wybiegach. Cena biletu zbyt wysoka w stosunku do ilości zwierząt.
karrrr96

Ja najbardziej lubię stado pawianów. Mogę się na nie gapić bez przerwy

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024