Zoo Warszawa, kasia ejsmont

Zoo w Warszawie

(4.5 głosów: 101)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Zoo w Warszawie istnieje od 1928 roku, w dzielnicy Praga. Dziś w warszawskim zoo mieszka ponad 3 tys. zwierząt reprezentujących ponad 500 gatunków.Wybiegi

W Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie na szczególną uwagę zasługuje kilka nowoczesnych wybiegów. Najnowszymi obiektami są tutaj Hipopotamiarnia i Rekinarium! Hipopotamy Pelagię i Hugona można oglądać w basenie wewnętrznym, a rekiny, w tym jedyny w Polsce tawrosz, mieszkają w akwarium o pojemności prawie 100 000 litrów! 

Zoo Warszawa, kasia ejsmont
Zoo Warszawa, kasia ejsmont

Nowym obiektem w warszawskim Zoo jest także słoniarnia o pow. 6000 m kw., która jest jedną z najnowocześniejszych słoniarni w Europie. Zwierzęta mają do dyspozycji duży wybieg z dwoma otwartymi basenami, mały wybieg, dom z czterema sypialniami, kryty basen oraz wybieg wewnętrzny do spacerów w niepogodne dni. Mieszkają tu cztery słonie afrykańskie - samiec Leon oraz trzy samice: Buba, Fryderyka i Erna.Jednym z najnowszych obiektów w Ogrodzie jest też pawilon dla małp człekokształtnych, gdzie mieszkają goryle oraz stado głośnych i radosnych szympansów.

Zoo Warszawa, kasia ejsmont
Zoo Warszawa, kasia ejsmont

Świetną, nowoczesną wolierę mają także jaguary, które już postarały się o potomsto. Podobnie para nosorożców doczekała się drugiego już synka, który przyszedł na świat w październiku 2014 roku.Miejski Ogród Zoologiczny
ul. Ratuszowa 1/3, Warszawa
tel. 22/ 619-40-41
www.zoo.waw.pl

Zoo Warszawa, kasia ejsmont
Zoo Warszawa, kasia ejsmont
Zoo Warszawa, kasia ejsmont

Zoo w Warszawie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Warszawy wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zoo Warszawa, kasia ejsmont
Zoo Warszawa, kasia ejsmont
Zoo Warszawa, kasia ejsmont
Zoo w Warszawie, Koczownik Koczocik
Zoo w Warszawie, Koczownik Koczocik
Warszawa
Zoo, akwaria i zwierzyńce
Normalna
zoo ogrody zoologiczne
52°15'30N, 21°1'18E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

karrrr96

Ja najbardziej lubię stado pawianów. Mogę się na nie gapić bez przerwy

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021