Winnica Nad Jarem w Złotej

Winnica Nad Jarem w Złotej

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Winnica Nad Jarem w Złotej koło Sandomierza to stosunkowo młoda winnica, jak większość w okolicy. Początkami sięga 2008 roku, kiedy była odskocznią od prazy zawodowej właścicieli w Kielcach. Dzisiaj stała się już głównym zajęciem Sylwii i Mateusza Paciurów, którzy wrócili na ojcowiznę i z pasją oddają się uprawie winorośli pomiędzy sadami morelowymi, wiśniowymi i jabłkowymi. Nuty tych wszystkich roślin wyczuwa się w ich fantastycznym winie. Ich całkowicie autorski pomysł to czerwone wytrawne wino Regelt, powstałe z połączenia szczepów Regent i Zweigelt. Niejednokrotnie było ono już nagradzane w ogólnopolskich i regionalnych konkursach. Niezwykle aromatyczne z kolei jest półwytrawne białe wino Odesa ze szczepów Muskat Odeski i Muskaris. Ale to oczywiście nie wszystkie wina oferowane przez Winnicę Nad Jarem. Można je kupić na miejscu, ale też skosztować w kilku sandomierskich restauracjach, np. w Widnokręgu czy w Lapidarium.Winnica Nad Jarem w Złotej
Winnica Nad Jarem w Złotej
Winnica Nad Jarem w Złotej
Winnica Nad Jarem w Złotej
Wino Odesa niezwykle rześkie i aromatyczne
Wino Odesa niezwykle rześkie i aromatyczne
Degustacja win z lokalnymi produktami
Degustacja win z lokalnymi produktami

Winnica Nad Jarem leży na Sandomierskim Szlaku Winiarskim i jest otwarta na turystów. Można ją zwiedzać, przy okazji degustując wino, a nawet dzięki pokojom gościnnym zostać tu na dłuższy odpoczynek w pięknej scenerii zacisznej miejscowości o cudnej nazwie Złota, szczególnie wymownej o zachodzi słońca 🙂 Degustacjom win często towarzyszą deski serów lokalnych, swojskiej wędliny czy ciast domowych, ale również grill czy ognisko.

Winnica Nad Jarem w Złotej
Winnica Nad Jarem w Złotej
Winiarnia w Złotej
Winiarnia w Złotej
Wina z Winnicy Nad Jarem
Wina z Winnicy Nad Jarem

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Na miejscu zakup wina, możliwa degustacja win i zwiedzanie winnicy
Dostępne są też pokoje gościnne
Parking: bezpłatny

Adres

Winnica nad Jarem
Złota 161, Samborzec
tel. 668-101-448, 509-327-327
www.winnicanadjarem.pl

GPS: 50°39'43N, 21°40'59E

Winnica Nad Jarem w Złotej na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Sandomierza wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Sandomierz noclegi

Sandomierz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°39'43N, 21°40'59E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Bardzo przyjemne i smaczne miejsce, można tu uciec na wieś, z dala od miasta i zakosztować pysznych win, po których nie boli głowa 🙂

Winnica Nad Jarem w Złotej na blogu

Wokół Sandomierza

Wokół Sandomierza prowadzą dwa bardzo ciekawe, tematyczne szlaki - Sandomierski Szlak Jabłkowy i Sandomierski Szlak Winiarski. To tutaj spotkaliśmy ciekawe i cenne zabytki oraz wspaniałych ludzi. Zobaczcie sami 🙂

18 czerwiec 2021 12:41
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021