Winnica Nad Jarem w Złotej

Winnica Nad Jarem w Złotej

(5 głosów: 1)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Winnica Nad Jarem w Złotej koło Sandomierza to stosunkowo młoda winnica, jak większość w okolicy. Początkami sięga 2008 roku, kiedy była odskocznią od prazy zawodowej właścicieli w Kielcach. Dzisiaj stała się już głównym zajęciem Sylwii i Mateusza Paciurów, którzy wrócili na ojcowiznę i z pasją oddają się uprawie winorośli pomiędzy sadami morelowymi, wiśniowymi i jabłkowymi. Nuty tych wszystkich roślin wyczuwa się w ich fantastycznym winie. Ich całkowicie autorski pomysł to czerwone wytrawne wino Regelt, powstałe z połączenia szczepów Regent i Zweigelt. Niejednokrotnie było ono już nagradzane w ogólnopolskich i regionalnych konkursach. Niezwykle aromatyczne z kolei jest półwytrawne białe wino Odesa ze szczepów Muskat Odeski i Muskaris. Ale to oczywiście nie wszystkie wina oferowane przez Winnicę Nad Jarem. Można je kupić na miejscu, ale też skosztować w kilku sandomierskich restauracjach, np. w Widnokręgu czy w Lapidarium.Winnica Nad Jarem w Złotej
Winnica Nad Jarem w Złotej
Winnica Nad Jarem w Złotej
Winnica Nad Jarem w Złotej
Wino Odesa niezwykle rześkie i aromatyczne
Wino Odesa niezwykle rześkie i aromatyczne
Degustacja win z lokalnymi produktami
Degustacja win z lokalnymi produktami

Winnica Nad Jarem leży na Sandomierskim Szlaku Winiarskim i jest otwarta na turystów. Można ją zwiedzać, przy okazji degustując wino, a nawet dzięki pokojom gościnnym zostać tu na dłuższy odpoczynek w pięknej scenerii zacisznej miejscowości o cudnej nazwie Złota, szczególnie wymownej o zachodzi słońca 🙂 Degustacjom win często towarzyszą deski serów lokalnych, swojskiej wędliny czy ciast domowych, ale również grill czy ognisko.

Winnica Nad Jarem w Złotej
Winnica Nad Jarem w Złotej
Winiarnia w Złotej
Winiarnia w Złotej
Wina z Winnicy Nad Jarem
Wina z Winnicy Nad Jarem

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Na miejscu zakup wina, możliwa degustacja win i zwiedzanie winnicy
Dostępne są też pokoje gościnne
Parking: bezpłatny

Adres

Winnica nad Jarem
Złota 161, Samborzec
tel. 668-101-448, 509-327-327
www.winnicanadjarem.pl

GPS: 50°39'43N, 21°40'59E

Sandomierz noclegi

Sandomierz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°39'43N, 21°40'59E
18 czerwiec 2021
18 czerwiec 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
18 czerwiec 2021 08:59
Bardzo przyjemne i smaczne miejsce, można tu uciec na wieś, z dala od miasta i zakosztować pysznych win, po których nie boli głowa :)

Winnica Nad Jarem w Złotej na blogu

Wokół Sandomierza

Wokół Sandomierza prowadzą dwa bardzo ciekawe, tematyczne szlaki - Sandomierski Szlak Jabłkowy i Sandomierski Szlak Winiarski. To tutaj spotkaliśmy ciekawe i cenne zabytki oraz wspaniałych ludzi. Zobaczcie sami 🙂

18 czerwiec 2021 12:41
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację