Wieża ciśnień w Gołdapi, Danusia

Wieża ciśnień w Gołdapi

(4.4 głosów: 10)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Zabytkowa wieża ciśnień w Gołdapi pochodzi z 1905 roku i znajduje się na ul. Suwalskiej. Niegdyś stanowiła element miejskiej sieci wodociągowej. Zbudowana jest na planie koła z cegły ceramicznej. Ma 46,5 m wysokości.

Mieszczący się w niej zbiornik mieścił 250 metrów sześciennych wody. Po II wojnie światowej wieża została praktycznie niezniszczona. W 2008 roku właściciel wieży rozpoczął jej przebudowę. Na wieży powstały dwa tarasy widokowe na panoramę miasta i okolic. Wieża jest udostępniona dla turystów. W wieży jest także kawiarenka oraz sklepik z pamiątkami.Wieża ciśnień
ul. Paderewskiego 35, Gołdap
www.wieza-goldap.pl
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 5 zł

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–16:00
  • wtorek: 10:00–16:00
  • środa: 10:00–16:00
  • czwartek: 10:00–16:00
  • piątek: 10:00–16:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: 10:00–16:00
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Normalna
punkty widokowe wieże
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022