Bazylika Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie

Trzemeszno

(4.6 głosów: 7)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Trzemeszno to historyczne miasteczko położone w województwie wielkopolskim, niedaleko Gniezna, około 70 km od Poznania, w paśmie wzgórz moreny nad jeziorami: Klasztornym i Popielewskim. Trzemeszno leży na słynnym Szlaku Piastowskim. W pobliżu warto też odwiedzić Moglino i Strzelno.

W Trzemesznie urodził się w 1760 roku znany pułkownik Insurekcji Kościuszkowskiej - Jan Kiliński, a nieopodal we wsi Ławki urodził się w 1813 roku słynny przemysłowiec Hipolit Cegielski.

Bazylika w Trzemesznie
Bazylika w Trzemesznie


Zabytki w Trzemesznie

- Bazylika Wniebowzięcia NMP, ul. Tumska - późnobarokowy, okazały kościół poklasztorny z 1781 roku, który powstał w efekcie gruntownej przebudowy wcześniejszej świątyni, pierwsza budowla sakralna stanęła tu za Bolesława Krzywoustego w XII wieku dla Kanoników Regularnych Laterańskich

- Wieża ciśnień, ul. Orchowska - ciekawa budowla z końca XIX wieku, z czerwonej cegły

Trzemeszno
Trzemeszno


- Popiersia Hipolita Cegielskiego i Jana Kilińskiego

- Mogiły Powstańców Wielkopolskichna, ul. Wisny Ludów - groby powstańców znajdują się na cmentarzu

Wnętrze bazyliki w Trzemesznie


- Szpital Św. Łazarza, ul. Mickiewicza - zabytkowy kompleks szpitalny

Mapa Trzemeszna z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Trzemesznie. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Trzemeszno noclegi

Trzemeszno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Trzemesznie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°33'35N, 17°49'5E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021