Trójstyk w Jaworzynce

Trójstyk w Beskidzie Śląskim

(4.4 głosów: 36)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Trójstyk to popularna nazwa wyjątkowego miejsca w Jaworzynce niedaleko Koniakowa i Istebnej, w którym łączą się granice 3 państw: Polski, Czech i Słowacji. Prowadzi tutaj szlak żółty. Kiedyś można było też dojechać samochodem, ale obecnie mogą tutaj samochodem wjeżdżać tylko miejscowi. 

W miejscu Trójstyku stanęły 3 granitowe ostrosłupy symbolizujące granice po stronie każdego z państwa. Na ten moment nie ma mostu łączącego Polskę i Słowację, co utrudnia przejście, ale można się poruszać szlakiem zielonym i żółtym między polską miejscowości Jaworzynka, a dokładniej przysiółkiem Trzycatek, a miejscowościami Czerne  po słowackiej stronie i Herczawa w Czechach.

Trójstyk Czechy
Trójstyk Czechy


Dzięki unijnym środkom powstała tutaj turystyczna infrastruktura, system podestów i zadaszeń umożliwiających piknikowy wypoczynek. Rozciąga się stąd ładny widok na Beskid Śląski i szczyty górskie naszych sąsiadów.

Adres

Trójstyk
ul. Trójstyk, Jaworzynka

GPS: 49°31'3N, 18°51'4E

Istebna noclegi

Istebna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Trójstyk - Słowacja
Trójstyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Irena Podpora

Szkoda że nie ma wyremontowanej kladki na drugą stronę😢

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023