Tężnie w Gołdapi

Tężnie w Gołdapi
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5

Tężnie Solankowe w Gołdapi na Mazurach to czwarte co do wielkości tężnie solankowe w Polsce. Mają 220 metrów długości i oferują płatny punkt widokowy na szczycie, na wysokości około 8 metrów. Widać stąd jak na dłoni piękne Jezioro Gołdap.

Tężnie powstały w 2012 roku. Wyglądają bardzo efektownie, wybudowane w kształcie podkowy. Są potężne, a przy okazji teren wokół nich jest bardzo ładnie zagospodarowany. Porasta tu ciekawie zaaranżowana roślinność i kwiecie. Ponadto przy tężniach można usiąść i odpocząć, a przy okazji zaczerpnąć powietrza pełną piersią.Po co? Bo po gałązkach tarniny spływa tu lecznicza woda pełna mikroelementów, dobroczynnych dla naszego organizmu. Solanka ta wydobywana jest z głębokości ponad 600 metrów. Polecam to malownicze i spokojne miejsce.

Tężnie w Gołdapi
Tężnie w Gołdapi
Tężnie w Gołdapi
Tężnie w Gołdapi

Informacje praktyczne

Punkt widokowy: 5 i 3 zł
Parking: bezpłatny

Tężnie Solankowe
ul. Promenada Zdrojowa 20, Gołdap

Noclegi w Gołdapi

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Tężnie w Gołdapi
Tężnie w Gołdapi
Tężnie w Gołdapi
Tężnie w Gołdapi
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 1)
Twoja ocena
Anna Piernikarczyk
Piękne i spokojne miejsce, polecam Wam bardzo 🙂
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024